За два дні Петро Порошенко звільнив вісім глав райдержадміністрацій у п'яти областях: на Хмельниччині, Одещині, Львівщині, Дніпропетровщині та Волині. 


Декого усунули з посади "згідно з поданою заявою", як йдеться у розпорядженні Президента. Когось — згідно зі статтею 118 Конституції України.


Втім одразу 8 звільнень викликали підозру в багатьох експертів. Кажуть, це так звана президентська чистка. 

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон


"Голів обласних та державних адміністрацій призначає сам Президент, — каже Ірина Федорів, аналітик руху "Чесно", — Від результатів їхньої роботи залежить і рівень довіри до Президента. Якщо їхня робота незадовільна для Гаранта Конституції, то він приймає рішення про звільнення керівників. Зокрема й для того, щоби збільшити на місцях підтримку партії влади". 

— Як гадаєте, ці звільнення пов'язані з наступними президентськими виборами? 

— Думаю, це одна з причин звільнень голів райдержадміністацій. Не відкидаю того, що попереду — звільнення голів облдержадміністрацій, у яких незадовільні для Президента результати роботи. Порошенко ставитиме на звільнені місця відданих людей, котрі зможуть зробити все для того, аби пропрезидентська сила мала високі результати на виборах. 

Не варто сподіватися, що після Революції Гідності влада не вдаватиметься до використання адмінресурсу. Тим більше, що минулого року було внесено зміни до деяких законів України щодо окремих питань проходження державної служби, котрі дозволяють призначати голів обласних та державних адміністрацій без проведення конкурсу. Відповідно Президент не нехтує тим, аби віддавати перевагу відданим  людям, а не фахівцям. 

Богдан Куфрик