Володимир Зеленський та Юлія Тимошенко мають найвищий рівень підтримки і саме вони зійдуться у другому турі виборів.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного зусиллями трьох соціологічних компаній (КМІС, Центр Разумкова та Соціологічна група Рейтинг) у першій половині березня.

Опитавши 15 тисяч респондентів, соціологи встановили, що Володимира Зеленського готові підтримати 28% громадян з тих, хто визначився з вибором та має намір взяти участь у голосуванні. 

Юлії Тимошенко свої голоси віддадуть 17%.

Групу кандидатів, які не потрапляють до другого туру, очолює Петро Порошенко – 16%. (Чинний президент також залишається лідером антирейтингу – майже половина всіх виборців не проголосує за нього за жодних обставин). 

Далі йдуть Анатолій Гриценко – 10%, Юрій Бойко – 8%, Олег Ляшко – 5%, Олександр Вілкул – 4%.

Готовність взяти участь у голосуванні 31-го березня декларують рекордні 84%. Водночас кожен четвертий опитаний визнав, що досі не визначився із вибором.

Опитування було проведено КМІС, Центром Разумкова та Соціологічною групою Рейтинг 5-14 березня 2019 року в усіх областях України, окрім АР Крим та окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Вибірка становить 15 тисяч респондентів, статистична похибка вибірки не перевищує 0,8%.

Додамо, що наразі кандидати в президенти не можуть запропонувати щось таке, що кардинально вплине підтримку виборців. Суттєво вплинути на ситуацію може тільки один фактор – якщо щось трапиться з головними кандидатами в фізичному плані.

Таку думку висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

За словами Фесенка, компромату в останні дні кампанії буде достатньо. Це може вплинути на рейтинги, в першу чергу, Порошенка і Тимошенко. Політолог нагадує, корупційний скандал з "Укроборонпромом" знизив рейтинг Порошенка. 

На Зеленського навряд чи. Швидше, проти нього компромат приберігають на другий тур.

"Боротьба за друге місце буде дуже напруженою між Порошенком і Тимошенко. Кардинально змінити розстановку сил може тільки одне: якщо щось фізично трапиться з одним з фаворитів. Але сценарій, що хтось з другої трійки або тих, хто на 6-7 місці, опиниться у другому турі, малоймовірний,– наголошує Володимир Фесенко.