Управління державної охорони на чолі з Валерієм Гелетеєм засекретило документи щодо земельної ділянки Петра Порошенка у Царському селі в історичній частині Києва, де розташована пам’ятка національного значення, факт руйнації якої під час будівництва раніше встановило слідство.

Попри встановлення цього факту, що є кримінальним злочином, міліція закрила це провадження на четвертий місяць президентства Порошенка – ще у 2014.

А восени 2018 року, щойно журналісти програми «Схеми: корупція в деталях» почали офіційно запитувати дозвільні документи щодо будівництва на цій ділянці, управління Державної охорони вилучило цю інформацію з щонайменше трьох різних державних установ, віднісши її до службової та державної таємниці.

Кримінальне провадження у 2013 році відкрила прокуратура Печерського району Києва. 

Встановлено, що за адресою Радіальна, 5 в Києві «забудовник під час виконання будівельних робіт частково зруйнував пам’ятку архітектури та зніс частину земляного укріплення Київської фортеці».

«Засекречення документів щодо земельних ділянок президента в інших державних органах відбувалося просто на очах журналістів «Схем» – йдеться у розслідуванні.

Як повідомляють журналісти, саме за наказом очільника УДО Валерія Гелетея була засекречена вся інформація стосовно землі президента у Царському селі, на підставі чого він вилучив її із різних державних органів.

«У президента так і не відповіли, чи давав Порошенко особисту вказівку очільнику Управління держохорони Валерію Гелетею вилучати з різних державних органів усі згадки про свою приватну земельну ділянку? Документи, які були заховані за статусом службової та навіть державної таємниці. Документи, які могли б слугувати доказами знищення пам’ятки національного значення. Досі також без відповіді питання, чому як тільки Петро Порошенко став президентом, була закрита справа за цим фактом», – йдеться у розслідуванні.

Журналіст «Схем» поїхав в Чернігів 13 березня, де Порошенко перебував із робочою поїздкою, щоб запитати, чи особисто він давав вказівку Гелетею засекретити документи щодо його земельної ділянки.

Побачивши журналіста, президент не став відповідати на його запитання. «Я зараз на мітингу, вибачте», – сказав він.