Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підтримки і підвищення міжнародної конкурентоспроможності галузі відео- та кіновиробництва».

Про це повідомляє прес-служба Офісу Президента.

Закон вносить зміни і доповнення в пункт 186.3 ст. 186 Податкового кодексу України, якими звільняється від оподаткування ПДВ в Україні експорт послуг з виробництва та компоновки відео-, кіно-, анімаційних (мультиплікаційних) фільмів, телевізійних програм, рекламних роликів, Фоторекламна матеріалів, комп’ютерної графіки.

Також закон повернув до Податкового кодексу норму, яка виключає субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат, передбачених Законом «Про державну підтримку кінематографії в Україні», з переліку оподатковуваних в Україні доходів нерезидентів.

Таким чином, документ удосконалює умови надання послуг з виробництва кіно-і відеоматеріалів на замовлення нерезидентів, погоджує їх з практикою європейських країн і тим самим підвищує конкурентоспроможність виробництва таких послуг в Україні.

Здешевлення послуг з кіно- і відеовиробництва для іноземних компаній буде сприяти розвитку цієї галузі в Україні, розвитку і росту національної економіки за рахунок зростання суміжних з кіновиробництвом галузей: готельного і ресторанного бізнесу, транспортних, фінансових, юридичних послуг, супутніх послуг інших галузей креативної індустрії, а також розвитку туризму і посилення туристичної привабливості України.

Також це позитивно вплине на популяризацію і поліпшення іміджу України в світі, зокрема, для посилення її інвестиційної привабливості в інших галузях економіки.

Нагадаємо, 23 вересня 2019 року Зеленський підписав закон “Про підтримку іноземного кіно в Україні”. Він передбачає держсубсидії для повернення частини витрат іноземним суб’єктам кінематографії при виробництві фільму в Україні.