Президент Володимир Зеленський у середу зустрівся з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем, який прибув до Києва з візитом. Про це повідомляється в соцмережах президента України.

“Великий друг України президент Європейської ради Шарль Мішель сьогодні у Києві. Обговорили санкції проти Росії, оборонну та фінансову підтримку нашої держави й відповіді для анкети щодо відповідності критеріям ЄС”, – сказано в повідомленні.

Він подякував президенту Євроради за змістовну зустріч і солідарність з народом України.

В свою чергу, Президент Європейської Ради Шарль Мішель написав у своєму Твітері.

«Сьогодні в Києві. У серці вільної та демократичної Європи», – написав він поруч із фото зі столичного вокзалу, де його зустрів голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас.

Перед зустріччю з Зеленським Шарль Мішель у супроводі першої віцепрем’єрки Ольги Стефанішиної побував у розбомбленій Бородянці.

“У Бородянці… Як у Бучі та багатьох інших містах України… Історія не забуде воєнних злочинів, які тут було скоєно. Не може бути миру без справедливості”, – написав Мішель.

Нагадаємо, що Україна швидко опрацювала та відправила Єврокомісії відповіді на опитувальник щодо вступу в ЄС та чекає швидкого рішення.

Про це Прем’єр-міністр Денис Шмигаль сказав на черговому засіданні уряду.

«Відбулась історична подія. Україна передала відповіді на опитувальник для отримання статусу кандидата на членство в ЄС. Тиждень тому ми його отримали. І в рекордний термін наша команда його заповнила. Це була злагоджена і дійсно професійна робота уряду, Офісу Президента, народних депутатів та громадських експертів. Дуже дякую всім за цю роботу. Ми стали ще на один крок ближче до ЄС. Розраховуємо, що європейське рішення у відповідь буде таким же швидким», – сказав Шмигаль.

Україна 18 квітня відправила Європейській комісії відповіді на опитувальник щодо відповідності політичним та економічним критеріям членства в Євросоюзі для отримання статусу кандидата на вступ.

Далі Єврокомісія готуватиме відповідну рекомендацію, чи виконує Україна копенгагенські критерії членства.

Україна очікує надання їй статусу країни-кандидата на членство у ЄС на засіданні Європейської ради у червні.