Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн здійснює візит до Угорщини для обговорення з керівництвом країни питань безпеки постачання енергоресурсів, про це повідомив речник Єврокомісії Ерік Мамера у Tвіттері.

Президент фон дер Ляєн сьогодні у другій половині дня відвідує Угорщину для зустрічі з прем’єр-міністром Віктором Орбаном. Вони обговорять проблеми, пов’язані із європейською безпекою енергетичного постачання, – йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, Угорщина є однією з країн, які виступають проти запровадження ембарго на постачання до Європи російських енергоносії, зокрема нафти, що пропонується включити у шостий пакет санкцій ЄС проти росії.

Зазначимо, що Греція допомагає Російській Федерації обходити обмеження щодо експорту нафти. Танкери з російською нафтою продовжують безперешкодно заходити в європейські порти. Про це пише Die Welt.

За даними видання, у квітні частка грецьких судновласників у транспортуванні російської нафти зросла втричі у порівнянні з попереднім роком. Всього у квітні з російських портів вирушило 190 танкерів, з них 76 – під прапором Греції.

Так, наприкінці квітня танкер Nissos rhenia завантажив російську нафту в порту Нідерландів і попрямував до Сінгапуру. Крім того, зросла кількість відправок в Індію, Китай і Південну Корею.

За даними ОПЕК, Росія щодня експортує 7 мільйонів барелів нафти і нафтопродуктів. МЗС України Дмитро Кулеба закликав не відкладати заборону на купівлю російської нафти до 2023 року.