Увагу проявлять до тих, хто безпосередньо брав участь у бойових діях, пояснив радник голови МВС

Радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк прогнозує залучення виключно професійних військових при проведенні четвертої хвилі мобілізації.

Про це він заявив у коментарі "Сегодня.ua".

"Мова йде про тих людей, в першу чергу, які вже проходили службу в лавах ЗС і мають поняття про несення військової служби. Безумовно, як і раніше увага буде проявлено до тих, хто безпосередньо брав участь у бойових діях і тим, хто має професійні навички виконання бойових завдань ", – сказав він.

За словами радника Авакова, мова зокрема йде про операторів САУ, навідника, кулеметник, водіях БТР і БМП, танкістів – саме в них зараз найбільше потребує армія.

При цьому Шкіряк наголосив, що мова буде йти лише про часткову мобілізацію.

"У даному випадку рішення (про часткову мобілізацію – ред.) Приймає Міністерство оборони і верховний головнокомандуючий. Аргументи міністра оборони Степана Півторака щодо можливої четвертої хвилі часткової мобілізації абсолютно об'єктивні, і в даній ситуації я можу їх тільки підтримати. Думаю, що сьогодні в цьому є певна необхідність, бо треба провести ротацію тих воїнів, які вже давно знаходяться на передовій. І, власне, це головний аргумент, який може підштовхнути сьогодні до такого, на мій погляд, абсолютно об'єктивному вирішенню ", – сказав він.

Відповідаючи на питання про можливу чисельності мобілізованих, Шкіряк сказав:

"На сьогоднішній день такої інформації немає. Ще раз повторюю – це преференція Міноборони".

Він також висловився за виправлення помилок, допущених при попередніх хвилях мобілізації.

"Безумовно, підтримую міністра оборони в тому, що якщо це буде відбуватися, то обов'язково, щоб мобілізація проводилася з урахуванням виправлення тих помилок, які були виявлені за час перших мобілізаційних хвиль. А щодо кількості резервістів, які будуть покликані – я думаю, що в найближчим часом, якщо таке рішення буде прийнято, то ми про нього дізнаємося ", – уклав Шкіряк.

Нагадаємо, міністр оборони Степан Полторак напередодні заявив, що в Україні гряде четверта хвиля мобілізації.

 

новини про Львів