Департамент кіберполіції в місті Києві спільно з прокуратурою викрили діяльність шахраїв, які шляхом створення фейкових інтернет-магазинів оволодівали коштами ошуканих громадян.

На даний момент кіберполіції вживає заходів для встановлення всіх причетних до злочинної афери і звертається до ошуканим громадянам повідомляти на гарячу лінію департаменту будь-які додаткові факти про діяльність шахраїв, – Корупція Інфо.

Про це йдеться в повідомленні відомства на офіційній сторінці Facebook.

Так, слідство встановило, що починаючи з 2013 року в країні велася діяльність наступних інтернет-магазинів:

konfitel.com, layaway.com.ua, docamarket.com, elman.com.ua, tradestar.com.ua, etorg.biz, zumer.com.ua, kievplasma.com.ua, kucha.com.ua, domotech.kiev.ua, tehnogarant.com.ua, які насправді пропонували неіснуючий товар.

Шахраї забезпечили магазинам широку рекламу і популяризацію в мережі, щоб залучити якомога більше громадян для свого збагачення. Для діяльності інтернет-магазинів були створені і зареєстровані також фіктивні підприємства ТОВ "Технопарк-центр", ТОВ "ЛТД-ПРОДУКТ", ФОП "Хмеленко О.О.", ФОП "Козінцов О.С." та інші, на які оформлялися банківські рахунки і карти.

Популярне: "Володя, поверни телефон": як Дзиндзя і Парасюк поскандалили в кулуарах Ради (ВІДЕО)

"Отримавши кредитні карти і контроль над рахунками фіктивних підприємств, зловмисники робили дії по заволодінню коштами довірливих громадян", – повідомляють в кіберполіції.

 Для більшої достовірності діяльності шахраї також створювали кол-центри магазинів, за допомогою яких здійснювалася зворотний зв'язок із замовниками товарів.

] 

"Оператори" кол-центру "за допомогою послуг інтернет-телефонії, перебуваючи за місцем проживання на території України, зв'язувалися і спілкувалися з замовниками фіктивних інтернет-магазинів, створюючи враження реального кол-центру, приймали замовлення на неіснуючий товар", – наголошується в повідомленні.

Грошові кошти, перераховані обдуреними покупцями, шахраї переводили в готівку в банкоматах Києва.

За попередніми підрахунками сума збитків склала 1 млн гривень, однак в кіберполіції вважають, що це не остаточна сума.

 За підсумками розслідування організатор схеми був заарештований, у нього були вилучені готівкові кошти в розмірі 19 тис. Доларів, 8 банківських карт, 4 ноутбуки, планшет, 8 мобільних телефонів, близько 50 сім-карт різних мобільних операторів, а також документи та інші речі.

На даний момент кіберполіції вживає заходів для встановлення всіх причетних до злочинної сфери і звертається до ошуканих громадян повідомляти на гарячу лінію департаменту будь-які додаткові факти про діяльність шахраїв