Міністр фінансів України Олександр Данилюк шантажує українців грошима Міжнародного валютного фонду в той час, як його підозрюють у несплаті податків, заявив на своїй сторінці у Facebook економічний експерт, президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко, передає Корупція.Інфо

"Цей персонаж української політики не вперше демонструє себе лукавою людиною. Усі пам'ятають, як він, за посадою вимагаючи від усіх посадовців сумлінно заповнювати декларації про доходи та майно, сам "забув" задекларувати квартиру у Великобританії. Ну, щоб податків не платити. Можна припустити, що керівник міністерства, яке курирує податкове відомство, збиває плату з усіх українців, сам не вважає за потрібне скидатися в бюджет держави!" – написав він.

Охріменко вважає, що того разу Данилюк "викрутився" тільки тому, що на ньому зав'язано основні для всієї економіки України переговори з МВФ.


"Очевидно, уважали, що з МВФ можна отримати більше грошей, ніж із Данилюка – податків, і чіпати його не стали", – припустив економіст.


На його думку, міністр фінансів останнім часом демонструє, що "апетит приходить під час їжі".

"За підсумками засідання Кабміну 23 травня, на якому Держфіскальну службу перепідпорядкували безпосередньо уряду, Данилюк дозволив собі влаштувати шантаж українців власною відставкою! Як добре помітно його усмішку, мовляв, спробуйте мене змістити – і про успішне закінчення переговорів із МВФ щодо чергового траншу можете забути. Вам не здається, що це вже занадто, і міністр остаточно вийшов із рівноваги? Але ж той, хто не може поводитися, як личить міністру, ризикує не просто сісти на мілину, але навіть розбитися об підводні камені – гадаю, щось таке ми незабаром побачимо", – уважає Охріменко.

Популярне: Тривалі вихідні і зростання тарифів: Що готують для українців вже з 1 червня

У липні 2017 року Державна фіскальна служба України почала позапланову перевірку через те, що Генеральна прокуратура підозрювала Данилюка в ухиленні від сплати податків. Генпрокурор Юрій Луценко звертався до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з вимогою відправити главу Мінфіну у відставку. Луценко у грудні 2017 року заявив, що ДФС провела перевірку і підтвердила несплату міністром 700 тис. грн податків.

У березні 2018 року він уточнив, що податковий борг глави Мінфіну становить приблизно 0,5 млн грн.

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко стверджував, що в Данилюка є дві офшорні компанії в Лондоні, які не внесено в декларацію.

Під час обговорення кадрових питань на закритому засіданні Кабміну 23 травня між Данилюком і Гройсманом сталася перепалка, повідомило інтернет-видання LB.ua з посиланням на присутніх на засіданні міністрів. За їхньою інформацією, Данилюк "у досить ультимативній формі" став вимагати призначити собі п'ятого заступника, подання на якого давно передано, а Гройсман сказав, що не буде цього робити. У відповідь глава Мінфіну заявив, що нехай у такому разі на нього самого готують подання на відставку. Зі слів Гройсмана було зрозуміло, що він має намір ініціювати відставку Данилюка, розповіли співрозмовники видання. Міністр фінансів заявив, що звільнятися не збирається.

На цьому самому засіданні уряд проголосував за перепідпорядкування собі напряму Державної фіскальної служби в обхід Міністерства фінансів, що, за оцінками видання ZN.UA, "істотно посилює позиції Гройсмана і нівелює роль Мінфіну в уряді".