У Авакова закупівлю коштовних Mitsubishi виправдовують папірцем ТПП, яка раніше виправдовувала ціну «вишок Бойко».

Міністерство внутрішніх називає ринковою ціну закупівлі для потреб поліції джипів Mitsubishi Outlander PHEV 2.0, пояснюючи це довідкою Київської торгово-промислової палати, повідомляє Корупція. Інфо

Таку відповідь міністерства оприлюднив на своїй сторінці в Facebook Олексій Тамразов.

«Отримано Експертний висновок Київської торгово-промислової палати (від 30.06.2016 № Ц-738), згідно з яким, на підставі проведеного експертного дослідження індикативна вартість спеціалізованого автомобіля для потреб поліції з гібридною силовою установкою Mitsubishi Outlander PHEV 2.0 виробництва 2015 року (з урахуванням всіх податків, митних зборів) становить на 30 червні 2016 року – 1 507 443,0 грн., що відповідно до офіційного курсу Нацбанку складає у валютному еквіваленті $59 900» – процитував  Тамразов відповідь МВС.

Раніше Тамразов виступив співавтором матеріалу про те, що середня ціна запланованої закупівлі гібридних джипів Mitsubishi Outlander завищена на $10 млн, або майже 270 млн грн.

В кінці листопада єдиним учасником переговорної процедури Центру обслуговування підрозділів Нацполіції про закупівлю 635 автівок стало ТОВ «Ніко Діамант» з пропозицією 959,41 млн грн.

Співвласником цієї  фірми через ТОВ КУА «Ковін Капітал» є виходець з Чернівців Володимир Гнатишин, який раніше був бізнес-партнером міністра юстиції Павла Петренка, одного з найближчих соратників лідера «Народного фронту» Арсенія Яценюка.

Саме під автомобіль Mitsubishi Outlander PHEV, офіційним дилером якого є  група компаній «Ніко», була виписана тендерна документація поліції.

Крім того, МВС пояснило  закупівлю цих авто по переговорній процедурі «забезпеченням потреб оборони».

При цьому в законі про Національну поліцію в переліку її функцій та завдань не має жодних обставин, пов’язаних з забезпеченням оборони. МВС також продовжує порівнювати ціни закупівлі в найдорожчій комплектації, хоча закуповує Mitsubishi Outlander PHEV в базовій версії.

Нагадаємо, поліція розглядає пропозицію «Ніко Діамант» про постачання Mitsubishi Outlander PHEV вартістю $58 600 за авто. При цьому, в країнах Євросоюзу в автосалонах такі авто коштують $40-43 тис.

З урахуванням всіх мит та акцизів, такий автомобіль з Японії в Україні коштуватиме біля $43 тис. З урахування додаткового обладнання для поліцейських машин, їх вартість не повинна перевищувати $44 тис.

Таким чином, нині запропонована ціна закупівлі для поліції передбачає 36% націнку для дилера.

Нагадаємо, в 2010 році оборудку з закупівлею по завищеним цінам бурових установок для «Чорноморнафтогаз», які отримали назву «вишки Бойка», виправдовували довідкою від Торгово-промислової палати Криму.

Навесні цього року за корупцію та відмивання грошей президента компанії «MMC Automotores» (дистриб’ютор Mitsubishi в Бразилії) Роберта де Маседо було засуджено до 4 років в’язниці.