Президент Володимир Зеленський заявив, що Чорнобиль необхідно показати науковцям, екологам, історикам та туристам всього світу.

Про це він повідомив у Twitter.

"Маємо показати Чорнобиль світу: науковцям, екологам, історикам, туристам. На жаль, зона відчуження досі є символом корупції – силовики збирають з туристів хабарі, нелегально вивозиться металобрухт та використовуються природні ресурси", – сказав Зеленський.

"Усе це ми скоро припинимо", – додав президент.

За його словами, 10 липня він підписав указ, який стане початком перетворення зони відчуження на одну з точок зростання нової України. 

Він зазначив, що у першу чергу буде створений "зелений коридор" для туристів та прибрані передумови для корупції.

"Більше не буде величезних черг на КПП і раптових відмов (у відвідуванні зони – ред), про які людина дізнається вже, приїхавши на пункт пропуску", – цитує "Інтерфакс-Україна" промову Зеленського, яку він оголосив в середу на ЧАЕС, де відбудеться церемонія передачі нового безпечного конфайнмента.

Президент підкреслив, що не буде більше "заборон знімати відео і інших подібних дурниць".

"Давайте, нарешті, припинимо відлякувати людей, відвідувачів, і перетворимо зону відчуження в науковий і майбутній туристичний магніт. Зробимо тут землю свободи, яка стане одним із символів нової України: без корупції і дурних заборон, з інвестиціями і майбутнім. Зробимо це разом, разом з вами", – заявив він.

Наразі документ не опублікований на сайті глави держави.