Начальник Генерального штабу України Руслан Хомчак прогнозує, що затягувань з ухваленням кадрових рішень у Генштабі не буде. Про це він повідомив у коментарі журналістам після церемонії його представлення Збройним силам України.

"Я починаю думати над цим питанням, ось, вийшов тільки що, отримав завдання і у визначений термін міністру доповім. Однозначно, що кадрові зміни будуть", – зазначив Хомчак.

Також, за його словами, від сьогодні почнеться заслуховування посадових осіб Генштабу задля оцінки внеску у розвиток держави.

"Я сьогодні починаю заслуховувати посадових осіб, командувачів, заступників, де ми будемо визначатись з внеском кожного, з реальним станом справ і ухвалювати рішення. Я єдине можу сказати, що жодного кадрового рішення не буде ухвалено емоційно чи в підходах тих, що "той мені подобається чи ні". Жодних особистих стосунків, тільки оцінка результату діяльності, результату стану справ на тій ділянці відповідальності, за яку вони відповідають, і після того винесення рішення", – прокоментував Хомчак.

Новий начальник Генштабу прогнозує, що затягувань в ухваленні кадрових рішень не буде.

"Як тільки я завершу слухання, як тільки я прийму посаду – є процес прийому посади, – я приймаю посаду, даю пропозиції міністру оборони і категорію, яку призначає президент України. Я думаю, що затягувань із ухваленням кадрових рішень не буде", – вважає Хомчак.

Окрім того, новий начальник Генерального штабу буде проводити кадрові зміни і боротися з "показухою".

"Припинити в діяльності посадових осіб Збройних сил України принципів ручного управління, підміну виконання обов'язків підлеглих командирів, подвійних стандартів, підміну понять, окозамилювання, суцільну показуху і видачу бажаного за дійсне", – розповів про свої плани Хомчак.

Також новий глава Генштабу заявив, що що про проблему "окозамилювання" в Збройних Силах "знають всі, від неї страждають".

"Наше найголовніше завдання – збереження життя і здоров'я особового складу. Воно має бути в основі всіх управлінських рішень і в зоні проведення Операції об'єднаних сил, і за її межами. Найбільша цінність – це людина", – сказав Хомчак.

Варто зазначити, що Міністр оборони України Степан Полторак вранці в четвер, 23 травня, представив колективу військовослужбовців нового начальника Генерального штабу Збройних сил України Руслана Хомчака.

Полторак вручив Хомчаку відповідне посвідчення та побажав йому успіхів та перемог на новій посаді, відзначивши бойовий досвід нового керівника Генштабу.

"Руслан Борисович точно не є новою людиною для Збройних сил. Він пройшов службу на всіх командних посадах, починаючи від командира взводу. Він дуже добре знає проблеми, знає, над чим потрібно працювати, і у мене немає сумніву в тому, що якість виконання нових завдань буде нарощуватися, ефективність підвищуватися і Збройні сили будуть готові до виконання завдань, які визначені законодавством", – сказав Полторак.