Влада США спільно з НАТО розробили "пакет заходів" для стримування Росії в Чорному морі. Він буде включати спостереження з повітря, а також направлення великої кількості кораблів країн НАТО у Чорне море.

Таку заяву зробила постійний представник США при НАТО Кей Бейлі Хатчінсон. 

"Йдеться про пакет, який укріпить cпостереження, повітряну розвідку, а також збільшить кілкість в кораблів НАТО, які відправляться у Чорне море, для гарантії безпечного проходу українських суден через Керченську протоку в Азовське море", — зазначила вона.

За її словами, акваторія Чорного моря повинна бути безпечна для країн цього регіону від "нав'язливості Росії". У цьому контексті Хатчінсон ще раз нагадала, що США вважають Крим українським півостровом.

"І дуже важливо, щоб Румунія, Болгарія і Україна, а також Грузія, перебували під захистом в чорноморському просторі", — додала постпред.

Додамо, що ударне угруповання кораблів НАТО, яке 1 квітня увійшло в Чорне море, вперше є настільки посиленим.

Таку заяву зробили моніторингова група "Майдану закордонних справ", "Інститут Чорноморських стратегічних досліджень" і редакція BlackSeaNews. 

Зокрема, повідомляється про безпрецедентний факт: "Станом на 1 квітня 2019 року в Чорному морі перебували одночасно 6 фрегатів 2-ї Середземноморської групи НАТО".

"Звичайний склад групи за роки її існування – 4-8 фрегатів + 1 корабель постачання. Сьогодні вперше маємо 12 (!) вимпелів (7 фрегатів, 4 корвети + плавбази)", – зазначили експерти.

Кораблі НАТО залишаться в порту Поті до 4 квітня і разом із департаментом берегової охорони МВС Грузії візьмуть участь у навчаннях.

Окрім того, за повідомленнями грузинського ЗМІ, командувач з'єднанням контр-адмірал Будевейн Бутс сказав: 

«Те що Росія, використовуючи силу, змінила кордон, для нас неприйнятно і саме з урахуванням активної агресивності, яку здійснює Росія, ми збільшили своє представництво в Чорноморському регіоні. Наша мета – зміцнити також відносини з Грузією. Ми і в минулому році проводили навчання разом з морськими силами Грузії і плануємо робити це і в майбутньому », – заявив журналістам контр-адмірал Бутс.