Після багаторічної відсутності в Україні повернувся один з топ-чиновників епохи Віктора Януковича Валерій Хорошковський.

Про це з посиланням на спільний з телеканалом UА: Первшій проект "Схеми: корупція в деталях" повідомляє Радіо Свобода.

За інформацією журналістів, Хорошковський прибув до Києва чартерним рейсом у вівторок, 21 травня. Це ЗМІ підтвердили три незалежні один від одного джерела. Подробиць цієї події поки немає.

Хорошковський поїхав з країни в 2013 році і проживав в Монте-Карло. Політик, бізнесмен, колишній власник телеканалу "Інтер" займав посади міністра економіки в уряді Януковича, голови Державної митної служби за президентства Віктора Ющенка, голови Служби безпеки за президентства Януковича, міністра фінансів і першого віце-прем'єр-міністра в уряді Миколи Азарова.

Входив до так званої політичної групи Фірташа-Льовочкіна. Його виїзд з України пов'язують з конфліктом з тодішнім прем'єром – Хорошковський, зокрема, виступив проти повторного призначення Азарова на посаду.

У 2014 році Валерій Хорошковський намагався повернутися в політику і балотувався другим номером за списком "Сильної України" Сергія Тігіпка до Верховної Ради. Група народних депутатів намагалася зняти його з реєстрації через відсутність в країні протягом двох років. Суд відмовив, проте Хорошковський депутатом не став, тому що "Сильна Україна" не набрала необхідної кількості голосів.