Харківського бізнесмена Дмитра Кутового підозрюють у привласненні грошей і доведенні фірми до банкрутства, про це йдеться в постанові Київського районного суду Харкова від 10 липня, передає Корупція.Інфо.

Популярне: ТЕРМІНОВО!!! У Львові з неймовірною силою горів величезний завод, там таке коїлося, що важко уявити

Згідно матеріалів справи, 6 липня до райсуду надійшло клопотання від слідчого ГУ ДФС України в Харківській області про взяття під варту засновника та директора ТОВ "Макрокап Девелопмент Україна" Дмитра Кутового.

За даними слідчих, у 2006-2013 роках бізнесмен від імені підприємства уклав договори про участь у будівництві багатоквартирних житлових будинків та нежитлових споруд, за що фірма отримала 925 тис. грн. Однак у жовтні 2013 року активи підприємства вартістю 199,72 млн грн були передані новій керуючій компанії – ТОВ "СІ-ПІ-ЕМ".

Таким чином директор довів підприємство до "стійкої фінансової неспроможності", внаслідок чого воно було визнано банкрутом та була розпочата процедура його ліквідації.

Крім того, за даними слідчих, чоловік привласнив кошти громадянки США, які вона інвестувала у будівництво об'єкта на проспекті Машинобудівників у Харкові. Однак насправді прав на земельну ділянку, затвердженого проекту на будівництво торговельного центру зловмисник не мав. Крім того, Кутовий, як вважають слідчі, взагалі не збирався його будувати. Однак, маючи намір на привласнення грошей, бізнесмен "красномовно переконав останню у вигідності інвестування, тобто вкладанні грошових коштів у майбутнє пайове будівництво зазначеного центру загальною площею приблизно 1 000 метрів квадратних за ціною 2 000 доларів США за 1 метр квадратний на загальну суму 2 000 000 (два мільйони) доларів США".

У червні 2006 року жінка під розписку передала чоловікові 2,7 млн грн. У другій половині 2006 року та на початку 2007 року вона передала йому ще 3,8 млн грн та 600 тис. рублів. У березні 2008 року він отримав від жінки ще 516 тис. грн, у квітні 2008 року – 555 тис. грн.

На початку 2009 року жінка приїхала до Харкова та дізналася, що ніякого будівництва не велося.

Таким чином, Кутовий заволодів коштами жінки на загальну суму 1,4 млн дол.

10 січня 2017 року обвинуваченому було повідомлено про підозру у скоєнні злочину за ч. 4 ст. 190 КК України (шахрайство). Однак чоловіка за місцем реєстрації не виявили, підозру передали житлово-експлуатаційній організації. 11 січня Кутового оголосили в розшук. 4 липня йому повідомили про підозру у вчиненні злочину й за ст. 219 КК України (доведення до банкрутства).

Підозрюваний у судовому засіданні не визнав себе винним і просив застосувати запобіжний захід, не пов'язаний з триманням під вартою. Він пояснив, що від органу досудового розслідування не ховався, а проходив курс лікування за кордоном, про що повідомляв слідчому.

Однак суд задовольнив клопотання слідчого та ухвалив застосувати відносно Кутового запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 1 вересня, встановивши заставу в розмірі 480 тис. грн.

Водночас, у в групі "Покараємо шахраїв Кутовий-Леонова" в Facebook, заставу Кутовий вніс і був звільнений з-під варти під підписку про невиїзд.

Довідка: Дмитро Кутовий народився 29 травня 1970 року в Харкові. У 1995 році закінчив Московську медичну академію ім. І. Сеченова, у 2004 р – Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури (спеціальність – менеджмент будівельних організацій). У 1997 р став засновником компанії "Макрокап Девелопмент Україна".

У 2014 році Кутовий був координатором і активістом "Харківського громадянського форуму", який підтримував місцевий Євромайдан.