Як стало відомо нещодавно, новий глава СБУ Баканов відвідав США з офіційним візитом, де йому доведеться сформулювати відношення нової команди до ситуації щодо справ проти Коломойського та Боголюбова.

Іван Баканов приїхав до США на запрошення американської сторони для ознайомлення з результатами безпекового співробітництва між двома країнами. Про це повідомляє у суботу пресцентр Служби безпеки.

Вказується, що з помічницею президента США з питань Європи Фіоною Гіл обговорювалися практичні кроки стратегічного партнерства між державами.

"Україна розраховує на безперервний та більш інтенсивний діалог з представниками Білого Дому та Державного департаменту США", – заявив Баканов.

Також особливу увагу приділили підготовці візиту президента України Володимира Зеленського, який має відбутися на запрошення його американського колеги Дональда Трампа.

Як зазначають у пресцентрі СБУ, під час зустрічі із заступником помічника держсекретаря США з питань Європи та Євразії Джорджем Кентом Баканов підтвердив "незмінність зовнішньополітичного курсу України, поглиблення євроатлантичної інтеграції". 

Також він наголосив на відданості нової команди "курсу політичних та економічних реформ".

Обговорювався й розвиток співпраці у військово-технічній та енергетичній сферах. 

Членкиня Палати представників США, співголова Українського конгресу Марсія Каптур під час зустрічі наголосила на підтримці України з боку американських законодавців у контексті подальшого поглиблення безпекового співробітництва.

Нагадаємо, що у статті Юлія Самаєва і Тетяна Силіна писали про те, що Івану Баканову, колишньому керівнику "95 кварталу", під час візиту до США доведеться говорити про абсолютно несмішні речі, а заодно і формулювати відношення команди нового президента до ситуації щодо справ проти Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. 

Багато хто впевнений, що "тест на Коломойського" стане для команди одним з головних і найскладніших випробувань.

За словами жунналстів, Ігор Коломойський повернувся до України не тому, що скучив за місцевими журналістами, і навіть не для того, щоб давати вказівки новому президенту, — він повернувся, бо тривожно. Допоки шахрайство в Приватбанку обговорювалося лише на закритих судових засіданнях, а результати розслідування Kroll оберігалися, наче державна таємниця, більшість просто не могла оцінити масштаби катастрофи. 

Ситуація докорінно змінилася, щойно суд у США оприлюднив позов банку проти колишніх власників. Кожен із епізодів у стосторінковому позові — привід для серйозних обвинувачень.