У новому році Мінфін України розраховує отримати від Міжнародного валютного фонду (МВФ) два транші на загальну суму $ 3,5 мільярда, передає Корупція.Інфо

Популярне: “Труп викинули на вулицю”: В Дніпрі викрали і закатували до смерті чоловіка

Однак, МВФ зажадав від уряду країни виконання низки умов, серед яких перегляд пенсійної реформи.

У пенсійній реформі присутні певні вади, які нівелюють передбачуване стимулювання громадян, які працювали більш тривалий термін і зробили великі внески в пенсійну систему. Це робить пенсійну систему нестійкою, і ми вважаємо, що необхідна певна робота щодо усунення цих вад, – сказав прес-секретар МВФ Джеррі Райс.

Пенсійна реформа суттєво підвищила вимоги до кількості страхового стажу, необхідного для оформлення пенсії. У зв'язку з цим велика кількість українців позбулося можливості вийти на заслужений відпочинок при досягненні пенсійного віку.

З цієї причини українським урядом прийнято рішення про надання тимчасової (в період з 1 січня 2018 по 31 грудня 2020 року) соціальної допомоги пенсіонерам, яким не вистачає стажу.

Тимчасова фіндопомогу призначається з дня, що настає після дати досягнення пенсійного віку, встановленого ч. 1 ст. 26 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за умови, що звернення за посібником сталося не пізніше 90 днів після досягнення такого віку.

Якщо тимчасові терміни не були дотримані і пенсіонер звернувся в органи соціального захисту через тримісячний період, грошова допомога призначається з дня звернення за нею, тобто з дати подання всіх необхідних документів та довідок.

Рішення про призначення пенсіонерам, яким не вистачає стажу, тимчасової допомоги або про відмову в її наданні приймається органом соціального захисту населення протягом 10 календарних днів з дня подачі заяви.

Оформляти квартири і спадок в Україні будуть по-новому

Про відмову повідомляється письмово у п'ятиденний строк з дня прийняття рішення.

Для призначення тимчасової допомоги потрібно подати до органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання наступні документи:

– Заява;

– документ, що засвідчує особу;

– інформацію про адресу зареєстрованого місця проживання (адреса місця фактичного проживання);

– документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;

– довідку про наявний страховий стаж, видану органами Пенсійного фонду України;

– декларацію про доходи і майновий стан;

– копію рішення про призначення опікуна (для особи, яка була визнана недієздатною).

    Тимчасова допомога перераховується кожні 6 місяців з урахуванням змін майнового стану та середньомісячного сукупного доходу і виплачується до досягнення такою особою віку, з якого воно набуває право на пенсійну виплату, – резюмували в Кабміні.