Ще 10.5 тис. (контрактників) пройдуть підготовку в навчальних закладах

Заклик українців на військову службу обійдеться в 95 мільйонів.

Про це заявив у Верховній Раді міністр оборони Степан Полторак.

Крім того, 15 млрд, за словами міністра, витратять на грошове забезпечення української армії. Ще 1,5 мільярда витратять на будівництво житла для військовослужбовців.

"Ці цифри планувалися, виходячи з того, що чисельність військ виросла", – підкреслив міністр, додавши, що довести цю чисельність планується до 250 тисяч чоловік.

 

"Передбачається призов на строкову службу в кількості 40 тисяч чоловік і підготовка в навчальних закладах контрактників чисельністю 10500 чоловік", – сказав міністр.

Нагадаємо, 6 травня Верховна Рада затвердила указ і. о. президента Олександра Турчинова "Про часткову мобілізацію".

Військовозобов'язаними є чоловіки від 18 до 45 років (сюди входять рядовий і сержантський склад). Варто відзначити, що 18-річних призовників, а також чоловіків без армійського досвіду обіцяють закликати в останню чергу.

Всім, хто перебуває на військовому обліку, забороняється зміна місця проживання без дозволу посадової особи.

Найжорсткіше покарання – за ухилення від призову за мобілізацією (ст. 336 Кримінального кодексу України). Стаття передбачає відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п'яти років.

За неявку у військкомат за повісткою покарання не таке суворе – штраф від 85 до 119 грн, за порушення законодавства про мобілізацію – штраф від 17 до 51 грн., за умисне знищення приписного свідоцтва або військового квитка – штраф від 17 до 51 грн.

За даними Генпрокуратури, з моменту початку бойових дій на на момент закінчення третьої хвилі мобілізації у військкомати за повістками не з'явилася близько 14 тис.

Чоловік. Ще 1,5 тис. Призовників "зникли" після медкомісії. Тепер вони в розшуку.В Україні було три хвилі мобілізації.

Остання закінчилася на початку вересня.

І хоча президент Петро Порошенко обіцяв, що четвертої хвилі мобілізації не буде, повістки знову почали приходити.

Крім того, Полторак заявив про четверту хвилю мобілізації. Розпочнеться четверта хвиля мобілізації, швидше за все, вже в наступному році, після свят, говорять джерела.

"Мова йде про тих людей, в першу чергу, які вже проходили службу в лавах ЗС і мають поняття про несення військової служби. Безумовно, як і раніше, увага буде проявлено до тих, хто безпосередньо брав участь у бойових діях і тим, хто має професійні навички виконання бойових завдань ", – сказав" Сегодня.ua "радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк.

За його словами, найбільше необхідні зараз в зоні бойових дій оператори САУ, наводчики, кулеметники, водії БТР і БМП, танкісти, – саме їх, в першу чергу, і будуть призивати в збройні сили.

 

Кай Кіт

 

новини про Львів

 

за матеріалами: Сегодня


Корупція Інфо
При публікації матеріалів із сайту обов'язкове посилання