Президент України Володимир Зеленський розповів, що російські військові знайшли його та його сім’ю в перші години війни. В той час разом з ним в Офісі президента знаходилася перша леді Олена Зеленська, їхні діти і помічними президента.

Про це він розповів в інтерв’ю журналісту журналу Time Саймону Шустеру. Також президент України поділився своїми власними переживаннями з приводу неспровокованої військової агресії з боку Росії, жертвами якої став весь український народ.

Як розповів Зеленський, у перший день війни чиновники Офісу президента намагалися захистити будівлю “усім, що могли знайти”, а українські війська вже билися з російськими окупантами на вулицях. Як виявилося, російські війська прибули до президентської адміністрації буквально за кілька хвилин, їхні постріли було чути у стінах Офісу президента.

Зеленському повідомили, що російські ударні групи спустилися з парашутами до центру Києва і їхнє завдання – убити або захопити його та його сім’ю. Навколо урядового кварталу почалися перестрілки. Охоронці всередині комплексу вимкнули світло та привезли для Зеленського та близько десятка його помічників бронежилети та автомати.

“Російські війська двічі намагалися штурмувати”, – розповів Саймону Шустеру радник глави Офісу президента Олексій Арестович. Зеленський наголосив, що на той момент там ще були його дружина та діти.

США та інші країни пропонували евакуювати президента та його команду з Києва, щоб допомогти їм створити уряд у вигнанні, швидше за все, у східній Польщі. Але під час розмови з американцями по захищеному телефону, Зеленський відповів: “Мені потрібні боєприпаси, а не притулок”.

Після двох місяців жорстокої війни зі страшною кількістю жертв президент поділився своїми думками і переживаннями.

“Я постарів від цієї жорстокості. Я постарів від побаченого і пережитого гніву. Це пов’язано з кількістю загиблих і тортурами, які чинили російські солдати проти українців. Чесно кажучи, у мене ніколи не було мети отримати такі знання…”, – розповів Зеленський, додавши, що війна триває і українці героїчно дають опір ворогу.

Окрім того, Президент України Володимир Зеленський пережив вже більше десяти спроб замахів на його життя.

Про це повідомив член делегації України в переговорах з країною-окупантом, радник голови ОПУ Михайло Подоляк в інтерв’ю УП.

“Наші іноземні партнери говорять про дві-три спроби. Я вважаю, що таких спроб було більше десятка. Тому що постійно у нас є оперативна інформація, що є якісь ДРГ, які хочуть зайти до урядового кварталу і таке інше”, – заявив Подоляк.

Радник голови ОПУ додав, що в Україні дуже потужна мережа розвідки і контррозвідки. Вони це все відслідковують і всі ці ДРГ ще на підходах ліквідовуються.

“З точки зору безпеки, я не можу говорити про деякі речі. Ці ж ризики нікуди не зникли. Західні розвідки правильно кажуть, що головна ціль для пана Путіна – це був пан Зеленський з точки зору атаки урядового кварталу і спроби вбити ключового менеджера країни”, – запевнив Подоляк.

В свою чергу, у президента Росії Володимира Путіна назвали неправдивою інформацію про бажання російської влади вбити українського лідера Володимира Зеленського.

Про це заявив прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков, передає провладне російське видання “РИА Новости”.

На запитання про бажання Кремля вбити президента України Пєсков відповів: “Ні це неправда”.

Додамо, що за тиждень російсько-української війни на президента Володимира Зеленського було щонайменше три спроби замаху. Із завданням убити президента України Кремль відправив в країну два угруповання – найманців ПВК Вагнера і кадировських спецпризначенців. Замахи зірвалися через дії співробітників ФСБ, які виступають проти війни.