Сьогодні Петро Порошенко виступав у Верховній Раді із промовою щодо внутрішнього та зовнішнього становища України у 2018 році.

Протягом чотирьох років нинішній владі так і не вдалося закінчити війну на Донбасі, впровадити ефективний механізм боротьби з корупцією та істотно підвищити рівень життя для більшості українців. 

Про це під час виступу перед Верховною Радою розповів президент Петро Порошенко.

"Не вдалося завершити війну і відновити територіальну цілісність країни. Внаслідок агресії втрачено 20% промислового потенціалу України. Це, звичайно, спровокувало ефект доміно для всієї української економіки… Більшість українців поки що не відчули покращення добробуту, а рівень життя відновлюється повільно і нерівномірно і по регіонах, і по соціальних, і по вікових групах", – сказві президент.

Популярне: “Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство

Він розповів, що особливо незахищеними лишаються пенсіонери. Також Порошенко торкнувся антикорупційних органів, динамікою роботи яких не задоволене суспільство. 

Під час виступу президента Петра Порошенка у Верховній Раді із сесійної зали вийшли народні депутати з фракції "Опозиційний блок" Олександр Вілкул, Вадим Новинський і Нестор Шуфрич.

"Це дивно, я думаю, що саме під час твердої позиції по українській мові окремі народні депутати покинули залу", – відреагував на це президент.

Окрім того, Порошенко зазначив, що:

"Армія, мова і віра – це не гасло. Це формула сучасної української ідентичності. Армія боронить нашу землю. Мова боронить наше серце. Церква боронить нашу душу"

Також Порошенко закликає Верховну раду підтримати зміни до Конституції, якими закріплюється зовнішній курс на вступ в Європейський союз і НАТО. 

Порошенко зазначив, що Рада почне розглядати зміни до Конституції про незворотність курсу на вступ до Євросоюзу і НАТО.

"Користуючись нагодою, закликаю вас, панове депутати, підтримати цю ініціативу", – заявив Порошенко.

Гарант пообіцяв, що після деокупації анексованого Криму російської військової бази в Севастополі не буде.