Володимир Зеленський обговорив з експертами проблему високих комунальних тарифів в Україні та визначив найбільш ефективний спосіб, щоб мешканцям в поштові скриньки приходили платіжки з набагато меншими сумами за опалення, газ, електроенергію та іншу комуналку.

Відзначається, що знайти вихід із ситуації з високими тарифами Зеленському допоміг представник Асоціації споживачів енергетики і комунальних послуг Андрій Герус.

Експерт зазначив, що в середньому у мешканців багатоквартирних будинків зарплата близько 10 тисяч гривень. При цьому громадяни змушені витратити близько 3 тисяч гривень на оплату комунальних послуг. Проблема в тому, що постачальники піклуються про ринкову ціну, а не про баланс для споживачів.

Спеціаліст в галузі енергетики Стас Масевич заявив, що головною проблемою для споживачів є монополія, а не дефіцит коштів. Через це ціни рухаються тільки в сторону підвищення. А будь на ринку конкуренція – споживачі змогли б вибирати компанію з найбільш вигідними умовами.

«Це впливає на середній і малий бізнес. Ми бачимо, що на вулицях постійно з'являються знижки. Таке насправді може бути тільки в умовах ринкової конкуренції. Ми поспілкувалися з експертами і звернули увагу, що 80% українського вугілля – в одних руках, а 85% електроенергії також в одних руках. Причому тих самих. Про яку конкуренцію може йти мова? »- сказав президент України Володимир Зеленський.