У південних областях України перед війною відбулися серйозні військові навчання із захисту регіону в разі російської агресії, але операція провалилася через зраду “осіб, які ухвалюють рішення”.

Про це в інтерв’ю засновнику інтернет-видання “ГОРДОН” Дмитрові Гордону розповів радник керівника Офісу президента України Олексій Арестович.

Гордон нагадав, що в одному з інтерв’ю Арестович сказав, що Херсонську область “про…бали”, і запитав, чи знає представник Офісу президента імена цих людей.

Арестович зазначив, що одним із них є помічник начальника управління СБУ у Херсонській області – начальник Антитерористичного центру Ігор Садохін, про що днями розповів голова Херсонської облради Олександр Самойленко.

“Його заарештували ще в березні. За попередніми даними, він передавав дані про систему [мінних] полів, узагалі про систему оборони й навіть наводив російську авіацію на українські підрозділи, – сказав Арестович. – Ми знаємо, що керівник херсонського штабу ТрО зараз на російській стороні. Думаю, що це не останні особи, яких там установлять як винних”.

Він додав, що зрада була на “середньому рівні”, тоді як солдати й офіцери на низовій ланці зробили все, щоб захистити регіон. Арестович водночас наголосив, що частина військових героїчно виборювала область.

Морська піхота героїчно полягла, але не пускала, як могла. 65-та бригада боролася до кінця, зокрема за Антонівський міст. Постраждала дуже сильно, на неї впав удар противника, який переважав у 15–20 разів. Тобто там обороняли, військові з честю виконували свій обов’язок. Ми знаємо морського піхотинця, який підірвав ціною свого життя один із мостів у районі Генічеська, щоб не пройшли [окупанти], – нагадав представник Офісу президента.