Академік НАН України, директор Інституту демографії Елла Лібанова заявила про те, що за станом на сьогодні існує певна проблема зі статистикою смертності від коронавірусу оскільки на неї обов’язково накладається соціально-економічна складова.

Про це вона розповіла в ефірі телеканалу “Україна 24”. Також вона зазначила, що має величезну кількість питань до обчислення.

“По-перше, про вплив COVID-19 на смертність можна буде судити, коли ми отримаємо дані за рік із загальною кількістю померлих від усіх причин. І вкрай би бажано з розподілом за віком. Тому що якщо навіть загальна кількість померлих не збільшилася, але почали вмирати в значно більш молодому віці, і це якимось чином можна пов’язати з COVID-19, це погано “, – зазначила академік.

За її словами, точно можна буде сказати, чи є COVID-19 причиною зростання смертності в Україні, тільки через рік після його появи в країні – тобто в березні-квітні цього року, оскільки поки неможливо бездоганно виділити те, що пов’язано з вірусом.

“Наприклад, ми повинні приплюсувати тих, хто в силу того, що медицина час стала лікувати тільки коронавірус, практично не міг потрапити до лікаря, якщо ти не був хворий на коронавірус. Планові операції навіть скасовувалися. У зв’язку з тим, що дуже багато людей боялися звертатися до лікарів, тому що панічні чутки були, що у всіх лікарнях можна тільки заразитися. Тому я і кажу, що ми не зможемо виділити тільки медичну причину коронавірусу. Туди обов’язково накладається соціально-економічна “, – заявила Лібанова.

Відзначимо, раніше ми писали про те, що за словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, кількість ПЛР-тестувань і щоденна статистика хворих COVID-19 знизилися через те, що в Україні почали застосовувати експрес-тести на антиген. Їх результати Міністерство охорони здоров’я планує повідомляти раз в тиждень.

«Ми цю статистику даємо щотижня. Чому щотижня? Тому що кількість медичних працівників, які роблять ці тести, досить велике. Наприклад, ці тести роблять сімейні лікарі. Загальна кількість сімейних лікарів більше 23 тисяч в нашій країні », – пояснив Степанов.