Заступник глави адміністрації Володимира Путіна Дмитро Козак заявив, що Росія не проти приєднання США до переговорів щодо Донбасу. Але це навряд чи можливо.

Країна не готова долучатися до процесу, який не має розвитку. Таку думку в ефірі 24 каналу представник Луганщини у Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш.

За його словами, США не дуже прагнуть долучитися до переговорів щодо Донбасу, поки не буде досягнуто попередніх домовленостей.

“Тим паче поки що процес у глухому куті – і в мінському, і в нормандському форматах. США не має сенсу долучатися до тупикового процесу”, – сказав Гармаш.

На думку представника у ТКГ, на жаль, приєднання США до нормандського формату, принаймні, в серйозній формі, не буде.

“Ймовірно, що всі ці питання наразі обговорюють неформально Нуланд і Козак у своїх консультаціях, які вони не приховують”, – додав Гармаш.

До слова, у Державному департаменті США не вважають, що сама можлива участь Вашингтона в нормандському форматі щодо Донбасу допоможе вирішити проблему. Оскільки проблемою є саме Росія.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна заявив радник Державного департаменту США Дерек Шолле.

“На даний момент, я вважаю, участь США в нормандському форматі, – це, напевно, не те, що допоможе вирішити проблему. Проблема – це Росія, Росія – це агресор, той, хто створює проблеми”, – зазначив він.

За його словами, Вашингтон хоче підтримати процес мирного врегулювання і змусити Росію припинити те, що вона робить.

“Президент Байден чітко доніс це до Путіна на їх зустрічі в Женеві місяць тому. І знову-таки, це буде темою зустрічі президентів (Байдена і Зеленського, – ред.): прокласти шлях вперед до спільної роботи над зниженням напруженості і надати Україні підтримку, яка їй потрібна, щоб захистити себе”, – зазначив Шолле.