Скандал, пов’язаний з КСУ продовжують активно обговорювати в суспільстві. Є багато думок і вже прозвучало ряд гучних заяв. Але зрозуміло одне – ситуація дуже погано відіб’ється на іміджі Зеленського і України безпосередньо.

Ось що пише з цього приводу тг-канал “Легітимний”.

“Наше джерело повідомляє, що КСУ України може запустити процес відставки Зеленського.

Глава Офісу Президента Андрій Єрмак «підставив» Президента з «антикорупційним» кейсом. Саме він неправильно змоделював ситуацію і «загнав» Зеленського в політичну вилку. Заяви Зе були явно за межами його повноважень.

Наше джерело повідомляє, що у нас ситуація розвивається за схожим сценарієм, як це було в 2017 році в Молдові, коли Конституційний суд Молдови повністю став опозиційним до Президента і далі всі роки «робив нерви» Президенту. (Ясна річ КС МД був підконтрольний Плахотнюку і його «більшості», але зараз КС України також курується різноманітними групами впливу в Україні).

Нагадаємо, що 17 жовтня 2017 року КС МД, позбавив президента Молдови права блокувати призначення посадових осіб, запропонованих правлячою більшістю. КС дійшов висновку, що Додон “порушив конституцію і клятву президента”, і це може стати причиною його відставки. Таких моментів в Молдавії було багато, тому Зеленський може отримати в особі КС України яскравого свого супротивника, який буде робити «нерви» президенту, а також почне процес його відставки.

Процедура імпічменту президента розпочинається у Верховній Раді України, а Конституційний суд входить в неї на певному етапі.

Про це розповів експерт з конституційного права Богдан Бондаренко. Тим не менше, наразі підстав для початку процедури імпічменту президента України Володимира Зеленського немає, наголосив він.

“Процедура імпічменту починається в парламенті. Працюють комісії, потім відповідні голосування, потім Верховний суд, Конституційний суд і тому подібне. Але процедура імпічменту для її застосування нереалістична”, – зазначив експерт.

Він також пояснив, чому, на його думку, для імпічменту Зеленського немає підстав. “Є сумніви щодо того, що подання законопроєкту президентом є узурпацією влади. Ні, не є. Він подає законопроєкт. Це його право. Те, що законопроєкт ідіотичний, не означає, що президент здійснює злочин. Насправді поки що для цього немає підстав”.