Верховна Рада на позачерговому засіданні 13 липня розгляне законопроєкт, який передбачає скасування обмеження розміру зарплат чиновників. Проєкт закону №3708, внесений групою нардепів від “Слуги народу” 19 червня, внесено до порядку денного засідання.

“Метою законопроєкту є визначення терміну дії обмежень при нарахуванні заробітної плати, суддівської винагороди, грошового забезпечення відповідно народним депутатам України, суддям, суддям Конституційного Суду України, членам Вищої ради правосуддя, членам Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, прокурорам, працівникам, службовим і посадовим особам Національного банку України, а також іншим службовим і посадовим особам, працівникам, оплата праці яких регулюється спеціальними законами”, – ідеться в пояснювальній записці до проєкту.

Зокрема, депутати пропонують встановити, що “обмеження застосовується і діє не більше трьох місяців”.

За рішенням Кабміну від 13 квітня, розмір зарплат держчиновників не має перевищувати розміру 10 мінімальних зарплат. Отже, у разі ухвалення законопроєкту обмеження утратять чинність.

З квітня 2020-го зарплата всіх держслужбовців в Україні становить не більше ніж 47 тис. грн. Президент Володимир Зеленський заявляв, що це скорочення стосується суддів, народних депутатів, прокурорів, працівників Нацбанку, Центральної виборчої комісії та членів спостережних рад.

Проти таких обмежень виступав Міжнародний валютний фонд. “Обмеження розміру максимальної зарплати може призвести до втрати найбільших талантів і необхідного досвіду. Це було б не в інтересах України”, – зазначив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.