Компанія Deutsche Bahn не планує брати в управління “Укрзалізницю”, вони будуть тільки надавати консультації. Про це повідомили у пресслужбі компанії, відповідаючи на запит видання DW.

“DB Engineering & Consulting — консалтингова компанія у складі Deutsche Bahn, що працює над проєктами у сферах інфраструктури, мобільності і транспорту, консультуватиме і підтримуватиме”Укрзалізницю” у підприємницьких і технічних питаннях”, – йдеться у відповіді.

Як зазначили німці, саме про це йдеться у “попередній угоді”, підписаній 22 січня у Давосі.

Нагадаємо, 23 січня прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що українська влада хоче віддати національному оператору залізниць Німеччини Deutsche Bahn AG в управління на 10 років АТ “Укрзалізниця”.

Схоже, що прем’єр Гончарук профан не лише в економіці. У Мережі уже встигли висміяти заяву глави Кабміну і вкотре звинуватити його у профнепридатності.

Так особливо жорстко про Гончарука написав телеграм-канал “Шептун”:

Схоже, що прем’єр-міністр України Гончарук і керівництво німецького залізничного оператора Deutsche Bahn не змогли узгодити, що потрібно говорити ЗМІ.

Гончарук заявив, що український уряд хоче віддати залізницю в управління німецької компанії DB на 10 років.

Однак наші колеги пишуть, що Deutsche Bahn не планує брати в управління “Укрзалізницю”, а будуть лише консультувати і підтримувати. При цьому всі заходи будуть здійснюватися дочірнім підприємством DB Engineering & Consulting.

Що це? Гончарук спалив всю контору, що німцям подарували залізницю України і тепер DB не хочуть бути втягнуті в міжнародний скандал? Або виникло просте непорозуміння?

Також ситуацію прокоментував і депутат Максим Бужанський:

“Давайте так.
Гончарук, повний профан в залізницях.
Комусь віддав УЗД, але кому, поки не зрозумів сам, потрібно дивитися слайди”.