Депутати тернопільської міської ради висловилися проти включення міста в червону зону карантину. Вони проголосували на позачерговому засіданні за відставку уряду Шмигаля, пише видання “Тернополяни”

Зокрема, депутати міськради прийняли звернення про відставку Кабінету міністрів України. Головною причиною стало включення Тернополя в червону зону карантину. За відставку уряду Дениса Шмигаля проголосували 32 депутати з 35 присутніх. 1 депутат утримався.

Варто нагадати, що з 1 серпня Україна перейшла на нові правила карантину. Тепер в країні будуть діяти 4 зони – червона, оранжева, жовта і зелена. У першій зоні буде найжорсткіший карантин, де будуть закриті дитсадки, школи та ВНЗ, ресторани і кафе, розважальні заклади, не працюватиме громадський транспорт.

У зв’язку з цим в Тернополі повинні були закрити всі громадські заклади і установи, але мер Сергій Надал пішов проти цього рішення і відмовився від виконання вимог. Своє рішення він обґрунтував нестачею податків в бюджеті і іншими труднощами, а також бажанням захистити конституційні права людей. Думка Сергія Надала підтримали і депутати міської ради.

В свою чергу, Володимир Зеленський вимагає від Кабінету Міністрів налагодити чітку комунікацію з регіонами. Уряд повинен пояснити нові умови адаптивного карантину, які почали діяти з 3 серпня. Президент провів термінову нараду, хоча до цього була інформація – що він поїхав на відпочинок в резиденцію.

Крім того, Глава держави затребував інформацію від міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка щодо тих економічних заходів, які спрямовані на допомогу українцям для захисту від негативного впливу епідситуації. У відповідь міністр повідомив, що уряд відшкодовує дві третини зарплати 358 тисяч громадян, працевлаштованих 180 тисячами ФОП, які перебувають у вимушених тимчасових відпустках і через це втратили оплату праці. Уряд також максимально спростив виплати з безробіття, що допомагає отримати їх 510 тисячам українців. Окремо міністр наголосив на запуску програми кредитування «5-7-9%» та компенсації податкових ставок аграріям.

У відповідь Президент зауважив, що він сумнівається в тому, що ці програми предметно допомагають великій кількості українців.

«Це красиво звучить. Але багато хто постраждав, втратив роботу, пішов у вимушену відпустку. В цілому люди сьогодні отримують значно менше. Держава повинна давати або можливості робити щось самому, або забезпечувати місцем роботи. Настав той момент життя, коли треба створювати величезну кількість робочих місць. І перезапуск державних підприємств, промисловості має відіграти в цьому стратегічну роль», – сказав Володимир Зеленський

Президент також порушив питання забезпечення всіх умов для того, щоб українські науковці мали необхідне обладнання, лабораторії, фінансування тощо, щоб стратегічно наша держава мала можливості для створення ліків і вакцин у майбутньому в Україні.