Відомий український фотограф, художник і викладач Віктор Марущенко помер у віці 74 років. У вересні 2020 року стало відомо, що він хворий і потребує дорогого лікування. Сумною новиною в Facebook поділився куратор Ярослав Солоп.


“Не стало Віктор Марущенко. Велика втрата для України. Спасибі всім небайдужим, хто долучився до збору коштів на його лікування. Глибокі співчуття рідним”, – написав він. Причина смерті фотографа не уточнюється.

Віктор Марущенко почав фотографувати в середині 70-х, в його об’єктив потрапляли відомі актори, музиканти, художники, а також знакові для української історії події, включаючи евакуацію населення після аварії на ЧАЕС, Революцію на граніті і народження Незалежності. Персональні та групові виставки Марущенко проходили в Україні і Європі, він створив власну школу фотографії, випускниками якої стали понад 1500 осіб.

Нагадаємо, раніше від ускладнень, викликаних Covid-19, помер український художник Юрій Боднар . Інформацію про смерть художника підтвердила його дочка.