За останні роки українська армія зазнала суттєвих змін, ситуація в 2014 році і сьогодні кардинально різна. Незмінне одне – війна. За словами головнокомандувача Збройних сил України, генерал-полковника Руслана Хомчака, українським військовим було б легше, якщо б вони отримали команду “вперед”.

Про це Хомчак заявив в інтерв’ю “Обозреватель”

Він зазначив, що зараз виникає питання, чи готовий український народ до активних військових дій на Донбасі.

“У 2014 році для рядового українця дисонансом була і мобілізація. Всі так кричали, що готові захистити Україну, але одні взяли зброю і пішли, деякі навіть з-за кордону повернулися, а інші – ноги в руки і бігом з України. Перемир’я сьогодні напевно єдино правильний шлях, по якому ми можемо прийти до якогось нормального результату.

Шість з половиною років йде війна, півтора року з них вона мала активну фазу, а далі … В окопах йдуть перестрілки: там відібрали кілометр, там – 200 метрів … Але ці рухи вперед-назад відбуваються з втратами.

Армія повинна рухатися, повинна мати мету і її домагатися, а яка мета сидіти в окопах? Ну, просиділи ми в обороні, потім нове покоління відправиться в окопи. Скільки років так триватиме? Повинен бути рух, має бути зміна.

Керівництво нашої держави має одну мету: повернути Донбас в Україні, а це завдання не з легких. Було б простіше для нас, військових, якби нам дали команду “вперед” і ми пішли, але для цього має бути багато чинників. Ми повинні бути готові йти вперед і добитися перемоги. Розумієте? Не тільки хотіти, а бути готовими. Повинні навчатися, мати сучасне озброєння, повинні розуміти, що будуть жертви і в першу чергу – цивільного населення. А так як ми знаємо, яка це місцевість, то розуміємо що буде.

Подивіться, як тільки щось трапилося, загинули люди, всі вимагають “голови” винних. Так ми готові морально до такої війни? Чи готовий український народ? Ось вам ще один дисонанс “, – заявив Хомчак.

Режим припинення вогню на Донбасі вкрай необхідний для подальшого руху і здійснення досягнутих домовленостей в рамках “нормандського формату”.

За словами Хомчака, сьогодні перемир’я вкрай необхідно для того, щоб керівництво держави далі рухалася відповідно до раніше досягнутих домовленостей.

“Мінські домовленості,” нормандський формат “… Всюди першим пунктом проходить одне: припинити вогонь. Припинення говорить про те, що є керованість, і підтверджує наміри учасників переговорів. Зробили перший крок, потім – інший. І в нашому випадку перший крок – це не перемир’я в глобальному розумінні, а саме припинення вогню. Хоча в домовленостях це називають “всеосяжне перемир’я”. П’ять місяців все це діє “, – пояснив головнокомандувач ЗСУ.

Хомчак зазначив, що коли сьогодні керівник Операції Об’єднаних сил доповідає, що сьогодні три обстрілу і втрат немає, то він бачить “істотну різницю з тим, що було чотири роки тому”.

“Потрібно розуміти, що чисто військового вирішення питання по Донбасу зараз дійсно немає. Сьомий рік ми втрачаємо людей і в ОРДЛО. На них 24/7 відбувається колосальний вплив російської пропаганди. А вона потужна”, – підкреслив головнокомандувач ЗСУ.