4 липня – день народження знаменитого артиста Фрунзіка Мкртчяна. Він був справжньою зіркою і в цьому році міг святкувати 89 день народження. Але трагічна смерть забрала актора на 64 році життя.

Радянська зірка прославився, в основному, комічними ролями. Він грав в «Кавказькій полонянці», «Суєті суєт». Його популярність почала зростати відразу, як тільки він вийшов на сцену і став з'являтися на екрані. З найперших фільмів – «Тридцять три», «Айболить-66», «Кавказька полонянка, або Нові пригоди Шурика». Але справжня слава і любов публіки прийшла до Фрунзіка після виходу на екрани фільму «Міміно».

Ім'я «Фрунзік» батьки дали синові на честь знаменитого воєначальника Михайла Фрунзе. Тоді багато жителів СРСР намагалися назвати дітей звучними іменами «зі значенням», щоб ніхто не запідозрив їх у націоналізмі чи поганому ставленні до радянської влади. А ось колеги називали його біблійним словом Мгер – сонце. Він виправдовував своє прізвисько, будучи завжди веселим і чуйним.

У сімейному житті Фрунзік теж довгий час був щасливий. Його перший шлюб тривав зовсім недовго, а вдруге актор одружився, коли йому було вже за 30. Юній Донарі тоді ледь виповнилося 18. У пари народився син Вазген і дочка Нуне. Мкртчян, як і більшість вірмен, був неймовірно турботливим батьком і проводив багато часу зі спадкоємцями.

Але щасливе подружнє життя тривало недовго. Як говорили близькі, Донара ставала все ревнивішою і підозрілішою, закатувала чоловікові кошмарні сцени ревнощів, не соромлячись оточуючих. Зрештою, виснажений таким життям, він послухався поради друзів і відвіз Донару до психіатра. Медик виявив у жінки страшне захворювання – шизофренію.

Після цього зірка кіно довго боровся за улюблену дружину. Спочатку відвіз її до Франції, влаштувавши в одну з кращих медустанов. Потім намагався знайти порятунок у Вірменії. Але лікування не дало результату, незабаром Донара перетворилася на зовсім іншу людину. Адже психічна недуга зруйнувала її особистість. Останні 25 років життя дружина актора провела в  психіатричній лікарні.

Артист, не в силах винести втрату, почав багато пити. Він довго намагався перемогти алкоголізм. У 54 роки Фрунзік пішов на крайні заходи і знову одружився. Але відносини не склалися. Дружина теж почала скандалити. Тому артист зважився на розлучення. Великі надії артист покладав на дітей, але і вони не принесли йому радості і втіхи. Дочка Нуне покинула країну, вийшовши заміж і, переїхавши в Аргентину. А у Вазгена виявили шизофренію, як у його матері. Давно відомо, що ця хвороба передається у спадок, як родове прокляття. Саме ним актор виправдовував напасті, що обрушилися на його сім'ю.

В результаті Фрунзік втратив волю до життя. Він відмовлявся від роботи в кіно, пояснюючи: «У моєму віці вже не грають». Деякий час Мкртчян мріяв про створення власного театру, але у нього вже не вистачало життєвих сил на це: він прагнув до смерті, не в змозі пережити хворобу дружини і сина. Актор пішов з життя 29 грудня 1993 року. Лікарі швидкої діагностували серцевий напад. Через кілька років не стало його дочки Нуне. Незабаром після неї смерть забрала і душевно хворого Вазгена. Так доля звела зі світу всю сім'ю Мчтарянов.