2

У мережі з'явилося звернення прокуратури Чехії до Генпрокуратури України з проханням надати правову допомогу в розслідуванні кримінальної справи проти соратника прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, екс-нардепа Миколи Мартиненка.

Документ опублікувало 1 квітня видання "Страна", інформує Корупція Інфо

Зі звернення прокуратури Чехії щможна зробити висновок, що це вже друге прохання ГПУ в сприянні. Кримінальну справу в Чехії розслідується з того ж епізоду, що і в Швейцарії в 2013 році, – щодо платежу чеської компанії «Skoda JS» на панамську компанію Мартиненко в швейцарському банку. Чеська прокуратура підозрює, що цей платіж є хабарем (відкатом) за право постачати в Україну обладнання на атомні електростанції.
1
Мова йде про закупівлю обладнання підрозділом «Енергоатому» – «Атомкомплектом» – для першого і третього енергоблоків Рівненської АЕС, 1-6 енергоблоків Запорізької АЕС і першого енергоблока Хмельницької АЕС у чеської компанії «Skoda JS».

За версією детективів, ця угода стала можливою завдяки  хабарю представникам української влади в розмірі 6,4 млн євро співробітниками чеського акціонерного товариства «Skoda JS».