laz_zavod_tender

Розпорядженням прокурора Львівської області Романа Федика створили групу прокурорів, яка опрацьовує можливість через суд повернути ВАТ «Львівський автобусний завод» у державну власність.

Про це повідомила прес-служба прокуратури Львівської області, передає Корупція.Інфо

Як зазначили у прес-службі, питання законності приватизації майна ВАТ «Львівський автобусний завод» обговорювали під час засідання колегії, що було присвячене аналізу   ефективності застосування прокурорами повноважень при здійсненні представництва інтересів громадян та держави упродовж першого півріччя 2015 року.

На нараді наголосили на тому, що прокуратура Львівщини довела  у Господарському суді м. Києва незаконність   приватизації частини газопроводу високого тиску ГРС “Винники” – ВО “Іскра”. Згідно з  рішенням суду, право власності на цей об’єкт газотранспортної системи  постановлено закріпити за державою.

Також, прокуратура у судовому порядку ініціювала повернення на користь держави  цілісного майнового комплексу   «Центральна збагачувальна фабрика «Червоноградська».Загалом, зазначили в прокуратурі, судами цьогоріч задоволено   майже 400 позовів,   поданих в інтересах держави та громадян   на суму близько 65 млн грн.  Реально стягнуто  за рішеннями судів 22 млн грн.

Ще одним із пріоритетних напрямків роботи залишається захист інтересів держави у сфері земельних відносин. Завдяки втручанню прокурорів  попереджено незаконне надання  та повернуто    у державну та комунальну власність земельні ділянки загальною площею 36 га.

Водночас,  заявлено низку позовів про відшкодування більше 35 млн грн збитків, завданих державі унаслідок    порушень законодавства щодо охорони навколишнього природного середовища.  За результатами їх розгляду до бюджету   стягнуто уже понад 20  млн  грн.

Під час колегії окреслити і низку напрямків, де позовна діяльність   має бути посилена. Йшлось про проблему   погашення боргів із виплати заробітної плати, які на сьогодні перевищують  91 млн грн, стягнення заборгованості зі сплати орендних платежів за користування державним та комунальним майном, реагування на факти незаконного та нецільового витрачання бюджетних коштів.

Відтак, за наслідками обговорення, визначено комплекс заходів, спрямованих на вирішення зазначених проблем та підвищення ефективності застосування прокурорами повноважень при здійсненні представництва інтересів громадян та держави в суді.