Прокуратура позиватиметься до суду про знесення самовільно збудованих будинків високопосадовців у воохоронній зоні озера Задорожнє Миколаївського району.

Про це 7 серпня під час координаційної наради керівників правоохоронних органів у прокуратурі Львівщини заявив прокурор Львівської області Микола Гошовський.

«Біля озера Задорожнє, яке в народі називають «Байкал», набудовано будинки відпочинку – жоден не знесено. Доки я тут буду, я буду ставити це питання. Є самовільне будівництво, є водоохоронна зона – має бути позов до суду і знесення. Хто там має будинок – мене це найменше хвилює», – заявив прокурор.

Гошовський також наголосив: «Такого не має бути, щоб до водойм не мали доступу громадяни через те, що там якийсь керівник побудував собі будинок відпочинку».

Як повідомляли журналісти телеканалу ZIK, власники двоповерхових дач на березі озера Задорожнє Миколаївського району, що на Львівщині, обгородили не лише свої будинки, а й береги разом з озером. Паркани видно навіть із води. Місцеві мешканці скаржаться, що по воду для поливу городів повинні йти на інший берег, а за відпочинок на пляжі повинні платити гроші.

Місцеві мешканці розповідають: ще рік тому без перешкод могли потрапити на берег озера для відпочинку. Сьогодні дорога для них закрита високим металевим парканом. Понад те, за словами голови правління кооперативу Івана Граціяна, огорожею перекрили місце, де мала б пролягати дорога шириною у три метри та в’їзд для спецмашин – «швидкої» та пожежної.

Представники інспекції сільського господарства уже не раз домагалися знесення паркану із берегу озера. Наразі безрезультатно. 

Джерело: ЗІК