У компанії Фірташа відібрали 95 га лісу на ЖитомирщиніПрокуратура довела в Вищому адміністративному суді України незаконність вилучення 95 га лісу в Житомирській області з метою подальшого видобутку титанової руди, передає Корупція Інфо.
 
Як повідомляє прокуратура Житомирської області, суд підтримав її позицію щодо визнання протиправним та скасування рішення Житомирської обласної ради про вилучення лісових насаджень площею 95 га з комунальної власності для передачі приватному підприємству.
 
Вищий адмінсуд не задовольнив касаційну скаргу Житомирської облради та залишив у силі постанову Житомирського окружного адмінсуду про задоволення позову прокуратури.
 
28 травня 2015 року Житомирської облради вилучив на користь ТОВ "Межиріченський гірничо-збагачуваний комбінат" чотири ділянки загальною площею 95 га землі лісогосподарського призначення. Пізніше їх змінили цільове призначення використання для видобування титанових руд.
 
"Межиріченський гірничо-збагачувальний комбінат" входить до складу Group DF Дмитра Фірташа і знаходиться в Іршанську Житомирської області, разом з ще двома підприємствами групи – "Іршанським ГЗК" (нині відібрано державою) і "Валки-Ільменіт".
 
Прокуратура вважає, що рішення облради протиправним. Зокрема, з порушенням вимог земельного та природоохоронного законодавства з постійного користування вилучили значну площу лісу з подальшою передачею для видобування ільменітових руд (оксид титану) товариству з обмеженою відповідальністю.
 
Прокуратура області оскаржила рішення обласної ради в Житомирському окружному адміністративному суді – і той скасував згадане рішення. Однак обласної ради подав касаційну скаргу у Вищий адміністративний суд України.
 
Вища судова інстанція цю скаргу не задовольнила.
 
"Завдяки послідовній позиції прокуратури Житомирської області попереджено незаконне вилучення та передача 95 га багаторічних лісових насаджень суб'єкту господарювання", – наголошує прокуратура.