мартиненко

Прокуратура Швейцарії підтвердила інформацію про наявність кримінального провадження у справі про хабарництво стосовно народного депутата, члена фракції "Народний фронт" Миколи Мартиненка, яке ведеться з 2013 р. Про це пише видання Kyiv Post, яке і отримало дане підтвердження від швейцарської сторони, передає Корупція Інфо

При цьому наголошується, що влада Швейцарії просила Київ активно сприяти розслідуванню.

"Прес-секретар генерального прокурора Швейцарії Анне Вегелін повідомила виданню 14 вересня, що швейцарські прокурори раніше направили в Україну та Чехію "запити про надання правової допомоги в розслідуванні кримінальної справи". Вона підтвердила, що справа проти громадянина України розслідується з 2013 року. У той же час вона не уточнила, коли було направлено запит ", – сказано в повідомленні.

Нагадаємо, в березні цього року швейцарські видання Le Matin Dimanche і Sonntags Zeitung повідомили з посиланням на власні джерела в правоохоронних органах про кримінальну справу проти Мартиненка.

Раніше чеське видання Pravo написало, що в рамках розслідування цієї справи у штаб-квартирі чеської компанії Skoda JS пройшли обшуки. За інформацією чеських журналістів, цей виробник устаткування для атомних електростанцій разом з Мартиненком є ще одним фігурантом швейцарської кримінальної справи.

Зазначимо, Skoda JS в 2014 році була обрана урядом України як виконавець робіт із завершення будівництва третього і четвертого енергоблоків Хмельницької атомної електростанції. У свою чергу Микола Мартиненко – голова комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

Сам Мартиненко назвав інформацію про розслідування в Чехії "піар-кампанією проти нього". Згідно із заявою прес-служби нардепа, за звинуваченнями на його адресу стоїть Росія, яка "хоче саботувати добудову енергоблоків на Хмельницькій АЕС та дискредитує компанію Skoda JS".