Як засвідчили результати перевірок прокуратури, посадовими особами більшості митних постів області допускаються численні порушення прав підприємців під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів.

Зокрема, поширеними є випадки безпідставного прийняття службовцями рішень про взяття проб товарів та проведення їх досліджень. При цьому, витрати на взяття цих зразків несуть суб’єкти господарювання, а оплата їх досліджень здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.

Водночас, у подальшому митне оформлення завершується на підставі документів, які з самого початку були надані декларантами та підтвердженням заявлених ними кодів товарів.Крім того, посадовцями порушується порядок митних оглядів, допускається неналежне оформлення відмов у прийнятті митних декларацій, митному оформленні, випуску та пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України.

На усунення таких порушень та захист законних інтересів підприємців, прокуратурою Львівської області внесено подання на адресу керівництва Львівської митниці з вимогою притягнути винних осіб до відповідальності.

Зазначимо, що упродовж останніх 3 місяців прокурорами внесено уже 4 документа реагування у зв’язку з порушенням посадовцями митних постів конституційних засад підприємницької діяльності, за результатами розгляду яких 2 посадовці притягнуто до відповідальності.

Джерело: Прес-служба прокуратури Львівської області