кивалов

Прокуратура Одеської області виявила факт незаконного використання персональних даних громадян в інтересах засновника НУ «Одеська юридична академія» Сергія Ківалова для підтримки електронних петицій на сайті Президента.

Про це повідомили в прес-службі Одеської облпрокуратури, передає Корупція Інфо

«Прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом незаконного використання персональних даних (ч. 1 ст. 182 КК України), виявлене при перевірці заяви одного з громадян про незаконне використання невідомими особами його персональних даних, що становлять конфіденційну інформацію», – відзначили в облпрокуратурі.

Заявник, зокрема, повідомив до облпрокуратури, що, переглядаючи в мережі Інтернет сторінку електронних петицій офіційного сайту Президента України, побачив своє прізвище, ім'я та по батькові в числі осіб, які підписали петицію "Припинити політичне переслідування одного з кращих юридичних вищих навчальних закладів України Національного університету «Одеська юридична академія» та його засновника Сергія Васильовича Ківалова ».

Тим часом, даний документ заявник не підписував і не давав згоди на використання своїх персональних даних.

«У ході розслідування в якості свідків допитано ще 15 осіб, персональні дані яких вказані в підписах під петицією. Наслідком отримані відомості про те, що ніхто із зазначених осіб це звернення не підписував і згоди на використання своїх персональних даних не давав », – йдеться в повідомленні.

Крім того, прокуратурою встановлено, що «персональні дані деяких осіб повторюються. Також в списках є інформація про людей, які померли до реєстрації петиції ».

Досудове розслідування триває.