У прокуратурі Яворівського району Львівської області за участі керівників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, правоохоронних та контролю проведено міжвідомчу нараду, на якій обговорено стан додержання вимог земельного та водного законодавства на території Яворівщини.

З огляду на віднесення Конституцією України земель та водних об’єктів до основного багатства держави, а також того, що часто-густо такі є об’єктами незаконних посягань, наголошено на необхідності спрямування діяльності органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, правоохоронних органів та органів контролю на неухильне та чітке дотримання вимог земельного та водного законодавства. Про це повідомив сьогодні, 18 серпня, власкор IA ZIK з посиланням прокурора Яворівського району, радника юстиції Романа Шльому.

З його слів, за результатами наради, з метою забезпечення дотримання вимог закону у земельній сфері, розроблено та погоджено спільні заходи, виконання яких перебуває на контролі в прокуратурі району.У коментарі прокурор Яворівського району Р. Шльома зазначив, що, зокрема, впродовж цього року прокуратурою розпочато 2 кримінальні провадження, які стосуються зловживань владою та службовим становищем, а також підроблень рішень органів місцевого самоврядування, що спричинили тяжкі наслідки, з боку посадовців сільських рад району.

«Окрім цього, винесено 15 постанов про проведення перевірок, внесено 10 подань, які задоволено, до відповідальності притягнуто 4 посадові особи, у тому числі одного посадовця органу державного контролю. За поданнями попереджено незаконне надання 6 га земель, вартістю 2,3 млн грн. Також прокуратурою району до суду в сфері земельних правовідносин впродовж цього року заявлено позовів на суму понад 3 млн грн, реально повернуто 68 га землі у розпорядження органів влади та місцевого самоврядування району, вартістю – понад 2 млн грн.», – інформує прокурор Яворівського району, радник юстиції Роман Шльома.

Джерело: ZiK‡агрузка...