Поклонська

Зірка ютубу та Генпрокурор Криму Наталія Поклонська розповіла про довгий та тернистий шлях від працівника Генпрокуратури України до прокурора російського Криму. Навіть не думала, що буде прокурором республіки. Розказала вона в ефірі російського телеканалу НТВ.

Як відомо, Наталія Поклонська була призначена у березні минулого року прокурором Криму, який був анексований Російською Федерацією. Вже через кілька днів після призначення Поклонської на посаду, про неї заговорили японські соціальні мережі, де з великою наростаючою швидкістю з’являлись безліч її малюнків-портретів. Набувала вона популярності і у соцмереж інших країн  після кліпу Enjoykin «Nyash Myash». Всього за 5 днів цей відеоролик набирав рекордні кількості переглядів серед глядачів YouTube.

Про відставку.

«У квартирі, де я жила у Києві, у мене під вікнами все це відбувалося, і я бачила, як божевільні люди гриміли в свої барабани, били щитами про землю, палили багаття. Тоді були нескінченні чергування в Генеральній прокуратурі України у зв'язку з Майданом, і в лютому у мене вийшло поїхати у відрядження до Дніпропетровська до батьків. Там був організований мітинг «Антимайдан», – розповідає прокурор.

За словами Поклонської, в Дніпропетровську вона брала участь на мітингу і там отримала чорно-оранжеву стрічку, з якою поїхала назад до Києва в час кульмінації Євромайдану

«По приїзді до Києва нам представили нового виконуючого обов’язки прокурора Махніцького. Він працював десь рядовим начальником адвокатської контори у Тягнибока – це націоналістична партія свободи з фашистськими гаслами», – сказала Поклонська.

Після цього вона відразу вирішила, що працювати з ним не буде, пов'язавши колорадську стрічку,  відправилася в Генпрокуратуру. До її здивування представники «Правого сектора» не затримали її. І навіть не приділили уваги стрічці.

На думку «няши» ПС прийшли сюди в порушення закону, і захопили владу. І якщо вона буде їм служити, то  вийде зрадником.

Також Поклонська розповіла про сварку з колишньою колегою у Генпрокуратурі, яка казала, що, нарешті скинули корупційну владу і тепер настануть світлі дні незалежної України. На її заперечення про «фашистів до влади» колега порадила перестати жити минулим.

«Коли ти опиняєшся в ситуації, коли ти на 100% впевнена в своїй правоті, а більшість не підтримує тебе і твої друзі кажуть: мовчи, ми знаємо, що ти права, але мовчи. В екстремальних умовах людина показує своє обличчя. Якщо він починає ховатися, змінювати свою позицію – це найгірша позиція, легкодухість», – розмірковує прокурор.

За словами Поклонської, її безпосередній начальник рекомендував подумати про дитину в Криму, батьків, забути про її переконання і поїхати у відпустку. Проте вона сказала про свою позицію, показа «георгієвську» стрічку і вирішила, що до Києва більше не повернеться.

«Не можна мовчати. З такого мовчазної згоди все і відбувається. Це теж злочин. Про що тут можна говорити, адже дуже багато хто після цього отримали хороші посади. Я прийшла писати рапорт про звільнення з георгіївською стрічкою. І була впевнена, що це єдиний правильний вихід. Серед тих, хто залишився в Києві дуже багато порядних людей. Мені було страшно, що через мої вчинки можуть постраждати батьки і дитина, але треба було так, це праве діло. За допомогою своїх друзів я переїхала до Криму на машині», – розповідає Поклонська.

Призначення на пост прокурора Криму.

По приїзді до Криму, прокурор пішла до Сергія Валерійовича Аксьонова і сказала, що хоче бюлетені друкувати, але лише б допомогти, щоб не прийшли в Крим фашисти. На той момент вона навіть не думала, що буде прокурором республіки.

За її словами, відразу ж після її призначення на посаду прокурора Криму її друзі з Києва дзвонили і вмовляли її відмовитися від цієї посади.

«Наташа, ти божевільна. На тебе порушено кримінальну справу. Нам сказало керівництво, якщо ти залишиш все, і підеш з кримської прокуратури, то керівництвом це буде розцінено як добровільну відмову від злочинної діяльності», – цитувала Поклонська слова своїх колишніх колег.

За її словами дзвонив її колишній начальник, який говорив про небезпеку попасти до в’язниці, що їй загрожує. Проте вона відповіла, що краще у в'язницю, ніж з ними в одному човні.

«Справжній офіцер не має право мовчки дивитися, як убивають людей похилого віку і дітей. Це не офіцер. Він повинен зняти офіцерський мундир і, як мені сказали, вирощувати курей. Не знаю що зараз з тими, хто залишилися, і, може бути, дотримувалися своєї позиції, але мовчали. Я з ними стосунків не підтримую. Думаю, і їм зі мною, напевно, не можна підтримувати стосунки", – сказала вона.

Після проведення псевдо референдуму.

Після проведення псевдо референдуму про незалежність Криму Поклонську затвердили на посаді прокурора Криму. «Прокурор на папірці це добре, але тепер треба стати в житті прокурором, тобто всі реалізувати і втілити», – сказала вона.

«Народ має право на самовизначення? Звісно, має. Хто може позбавити народ цього права? Ніхто не має, а значить потрібно забезпечити це право. Але у людей був якийсь страх в очах. Така думка у них промайнула, що, слава богу, є людина за яким треба йти. Люди самі все це розуміли і чекали цього», – зазначає Поклонська.

За словами «няш-мяш. Крим наш» найкращим подарунком до її дня народження для неї був підпис Путіна договору про приєднання Криму до Росії.

«Ну як можна погрожувати жінці здоровим мужикам? Говорили, ти думаєш, що до суду справа дійде? Немає. Тебе по шматочках розірвуть», – розповідає Поклонська про регулярні погрози, які їй надходили начебто з Києва.

Також Поклонська рада санкціям, які запровадили проти неї в Європі, так, як це означає, що там бачать її активну позицію.