Керівник консультативної місії Євросоюзу Кястутис Ланчінскас переконаний, що генеральний прокурор України не може представляти жодну політичну силу і повинен мати юридичну освіту.

Про це Кястутис Ланчінскас сказав в інтерв'ю "Європейської правді".

"Тому що генеральним прокурором повинен бути прокурор, а не політик. Моя думка з цього приводу давно не є секретом. Прокурор не має права бути політизованим і не має права представляти ту чи іншу політичну силу. Такого ніде немає. Так повинно бути і в Україні  ", – сказав Ланчінскас.

Він підкреслив, що посаду генерального прокурора повинен займати на 100% професійний юрист і людина з високими моральними цінностями, який вірить в ці цінності.  "І який може, так би мовити, переконати персонал, тобто прокурорів, які працюють в його системі, що ці цінності важливі. На гербі прокуратури написано:" Закон, честь і гідність ". Тому новий генеральний прокурор, по-перше, повинен сам вірити  в цей девіз і використовувати всі свої зусилля, щоб переконати прокурорів повірити в нього. Ось тоді будуть зміни ", – сказав Ланчінскас.

Він також розкритикував те, що генпрокурор Юрій Луценко публікує на своїй сторінці в Facebook матеріали кримінальних справ, які за законом не можна публікувати.  "І генпрокурор це повинен знати, тому що він генпрокурор. Чи нормально, коли там з'являються результати судмедекспертизи Каті Гандзюк? Це неприйнятно! Або, нехай це і давня історія, коли були оприлюднені імена детективів НАБУ під прикриттям", – сказав він.