Результати дослідження, проведеного британською неурядовою організацією Earthsight, яка займається проблемами незаконної вирубки лісів на планеті. За її даними, за останні чотири роки, незважаючи на мораторій, незаконне вивезення необробленої деревини з України збільшився на 75%.

 В Європі з українського лісу, зокрема, виготовляють меблі. Стратегію – як зупинити контрабанду – пропонують в Радикальної партії.

Популярне: “В одному з готелів”: У Польщі “спіймали” Тимошенко і Коломойського

"Ми домоглися в парламенті, щоб був прийнятий закон про кріміналзіацію контрабанди лісу. До мене доходять чутки, що хочуть ветувати наш закон. Ми вам пропонуємо 12 років в'язниці за контрабанду лісу. Так ось ті, хто хочуть усунути наш закон, ті кришують контрабанду. Я звертаюся і до єврокомісарам, і до їх органів – поважайте український закон! Поважайте право українців переробляти свій ліс. Хочете наш ліс – привозите сюди обладнання. Ось дослідження міжнародних експертів показує: по-перше, що все так звані антикорупційні органи в  Україні, на які ми витрачаємо мільярди, ні на що не здатні. З України йдуть величезні обсяги контрабанди. Це означає, що програє легальна економіка, легальний виробник і українці програють – тому що втрачають робочі місця ", – заявив лідер" Радикальної партії "Олег Ляшко.

Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада України у другому читанні прийняла законопроект №5495 "Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів і запобігання неналежному переміщенню необроблених лісоматеріалів". За ухвалення законопроекту проголосували 234 народних депутата при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект спрямований на збереження українських лісів від вирубки і на запобігання контрабанді необроблених лісоматеріалів.