Мер Мелітополя Іван Федоров заявив, що з’явилася офіційна інформація про те, що протягом останніх 2,5 тижня від лінії фронту до лінії Запоріжжя у бік Мелітополя ЗСУ просунулися більш ніж на 10 км. Така сама ситуація у напрямку Херсона.

Про це Федоров розповів у національному телемарафоні.

“Є офіційна інформація про те, що за останні 2,5 тижня від лінії фронту до лінії Запоріжжя у бік Мелітополя ЗСУ просунулися більш ніж на 10 км. І така сама ситуація у наших ЗСУ, які просуваються у бік Херсона”, – сказав він.

За словами мера, він сподівається, що ЗСУ вистачить сил для того, щоб деокупувати як Херсон, так і Мелітополь та інші захоплені міста. Крім того, Федоров розповів, що у Мелітополі є район авіамістечко, на території якого помітили сирійців, які одягнені у російську форму та служать там. За його словами, це бачать на власні очі місцеві жителі. Окупанти багато п’ють, потворно поводять себе і люди ховаються, бо бояться їх.

“Російські військовослужбовці по-різному поводять себе з місцевим населенням. Але ми знаємо, що вони вживають багато алкоголю, досить непристойно поводяться в пообідній час. Тому люди намагаються від них ховатися. Вони майже не виходять зі своїх квартир, коли бачать російського військового”, – додав міський голова.

Збройні сили України перебувають за 15-18 кілометрів від Херсона. Однак це не означає, що наші захисники звільнять місто вже найближчим часом. Арестович зазначив, що наші військові вже дуже близько до Чорнобаївки і до Херсона, проте активних дій там зараз немає.