У найближчі кілька тижнів українські сили продовжать розтягувати фронт. Не виключається рух ЗСУ на Луганщині та навіть вихід до Луганська, а на півдні продовжиться чистка правого берега.

Такий прогноз на листопад дав військовий експерт Роман Світан в інтерв’ю Наталії Мосійчук.

“Оптимальний варіант виходячи з протяжності лінії фронту, – розтягувати війська РФ. Ми в кращому становищі всередині лінії фронту, а не зовні. З військової точки зору оптимально бити їх на правому берегу Херсонщини (вибиваючи з правого берега або знищуючи їх там) і другий варіант по розтяжці – працювати по Луганській області: південніше Сватового, проривати фронт, форсувати річку Красну і далі йти в бік Луганська – або через Старобільськ, або, якщо дозволить погода, то на пряму”, – стверджує експерт.

За його словами, вихід ЗСУ на Луганськ протверезить, принаймні, росіян в районі Донбасу.

“Конфігурація фронту зовсім зміниться, їм доведеться йти за Сіверський Донець. Швидше за все це і буде виконано – розтяжка по флангах. В принципі зараз це вже і робиться”, – говорить Світан.

Він зазначив, що робота українських сил оборони по Луганському та Херсонському напрямках – оптимальний варіант. Це розриває логістику росіян.

“Своєю далекобійною зброєю ми не даємо їм (росіянам -) перекидати з флангу на фланг (особливо, коли вони розтягнуті) свої війська. А у нас рокадні дороги відмінні! Саме розташування фронту таке, що наші рокадні дороги (дороги вздовж лінії фронту) такі, що ми можемо перекидати резерви за кілька годин – із Запоріжжя до Донецька – там десяток доріг паралельно йдуть, по них перекидання досить успішна. Так само і з – під Донецька в бік Краматорська і далі на Лиман і на Куп’янськ – такі ж рокадні дороги. Ми можемо оперативно перекидати резерви, а вони – ні. Їм доводиться зі Сватового або Валуйок перекидати по Росії до Ростова, з Ростова заводити по великому колу… У них логістика у два рази більша, ніж у нас”, – говорить Світан.

Українські війська тримають трасу Сватово – Кремінна під вогневим контролем і не дозволяють ворогові переміщати там особовий склад, техніку та боєприпаси. Нещодавно росіяни намагалися проводити контрнаступальні дії в районі Білогорівки, але були зупинені.

Про це розповів представник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий в ефірі Апостроф TV, додавши, що ситуація контрольована, робота зі звільнення нашої землі продовжується.

“На жаль, ворог зараз як і раніше математично переважає в артилерії. Однак це здебільшого радянський тип артилерії або радянські типи, трохи модернізовані росіянами. Але її чимало, і вона б’є по нас, особливо на Бахмутському та Авдіївському напрямках”, – зазначив він.

При цьому, наші артилеристи однозначно переважають у якості з новою західною технікою, такою як гаубиці M777, HIMARS, кілька італійських і британських гаубиць. Вони максимально точні та щодобово вражають штаби ворога, насамперед – логістику та склади з боєприпасами.

За цю добу росіяни штурмували в районі Майорська, Бахмута, Соледара, але були відкинуті. Це супроводжувалося вогнем з усіх видів артилерії, мінометів, танків. Тільки Бахмут вони намагалися тричі штурмувати.

“Але завдяки мужності, згуртованості та правильності команд керівників нашим військам вдається утримати цей населений пункт та пункти навколо нього”, – наголосив Сергій Черуватий.

Він додав, що також агресивний напрямок – Авдіївка, Маринка, Вугледар, останнім часом епіцентром бойових дій була Павлівка. Внаслідок контрнаступальних дій українці взяли трофейний танк у Павлівки. Тільки за добу ворог втратив там 100 людей, але не поспішає забирати тіла своїх убитих: бояться вогню з наших позицій.