Збройні сили України почали звільняти Луганщину та брати у полон свіжомобілізованих росіян.

Про це йдеться у повідомленні Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

“Українські захисники не зупинилися на звільнених територіях Харківщини та продовжили звільняти рідну землю від загарбників. ЗСУ продовжують успішні наступальні операції на схід від річки Оскіл та оточують лиманське угруповання росіян. Також українська армія почала визволяти Луганську область”, – поінформували у Центрі.

Зазначається, що зараз сили оборони сковують ворога і на Херсонщині, тримаючи під вогневим контролем переправи через Дніпро.

“Перші свіжомобілізовані росіяни – уже в полоні українських військових. Російське командування кинуло на фронт непідготовлених і небоєздатних “мобіків”, – зазначають у Центрі стратегічних комунікацій.

Водночас австрійський військовий експерт Том Купер, який регулярно аналізує ситуацію на фронті і відомий своїми іронічними нотатками на адресу росіян заявив наступне: 

“Путін наказав усім збройним силам Росії, своїм ПВК “ні кроку назад” і кидає в бій усі війська, які він тільки може зібрати разом”, – йдеться у звіті.

Купер уїдливо зазначив, що путінська директива «ні кроку назад» працює так само «ефективно», як і решта його військових наказів у цій війні.

Експерт зауважив, що протягом останнього тижня можна було визначити дві основні «групи сил» РФ, які відновили за допомогою мобілізованих, а згодом перекинули в Україну:

3-я мотострілкова дивізія (МОСД) у Білгороді;

20-та гвардійська мотострілецька дивізія (ГМСД), Ростов-на-Дону.

За його словами, «жодна віра в Христа» не допомогла окупантам 3-ї мотострілецької дивізії: ЗСУ їх впевнено розгромили. Купер стверджує, що втрати росіян склали десятки одиниць техніки та більшу частину військових.

Також експерт має у своєму розпорядженні інформацію, що мобілізовані з Волгограда, яких мали доставити в окуповане місто Сватове, не дісталися навіть до Луганська, бо вирушили на «концерт Кобзона».

«Знову зосереджуся на «крайньому південно-східному куточку» Харківщини, особливо на території між Боровою та Лиманом. Прорив з боку Куп’янська йде з настанням у південно-східному напрямку», – зазначив Купер.

Експерт звернув увагу, що українські сили звільнили Рідкодуб. За його словами, у Новому та Новоселівці російські гарнізони виконують наказ Путіна «ні кроку назад».

«ЗСУ просуваються на південь, у тил Лимана… Ближче до Дробишева… місцевий російський гарнізон розчинився, залишивши щонайменше кілька Т-72», — додав експерт.

Зазначимо, що ці дані від Тома Купера є його власними припущеннями та не є офіційною інформацією Міноборони України чи Генштабу ЗСУ.

Однак той факт, що російські сили невдовзі можуть зіткнутися з «неминучим поразкою» в районі міста Лиман на Донеччині, підтвердили сьогодні і у зведенні американського Інституту вивчення війни (ISW).

Із припущенням про можливу поразку російського угруповання виступили російські «військкори», наголошується у зведенні. Вони повідомили про просування українських військ на захід, північ і північний схід від Лиману. Українці готуються оточити війська РФ у місті та вздовж північного берега річки Сіверський Донець.

Крім того, ЗСУ загрожують позиціям російських військ та лініям постачання лиманського угруповання РФ. Якщо її вдасться взяти в котел, це матиме серйозні наслідки для російських підрозділів у північній частині Донецької та західної частини Луганської областей, а також створить загрозу позиціям Росії вздовж західного кордону Луганської області та в районі Сєвєродонецька та Лисичанська, йдеться у зведенні.