Контрнаступ на Луганщині триває, Збройні Сили України діють за планом. Більш того, незабаром захисники України можуть здійснити прорив у бік Бердянська, Маріуполя або Мелітополя.

Про це в інтерв’ю УНІАН розповів військовий експерт Роман Світан.

За його словами, контрнаступ ЗСУ не сповільнився ані на півдні України, ані в Луганській області. Все йде за планом, зазначив Світан.

“Абсолютно ніякі зовнішні подразники на контрнаступ не впливають. Йде планомірне знищення правобережного угруповання російських військ. Воно призведе до такого ж обвалення фронту, яке було тиждень-півтора тому, коли вони пішли з більшої половини північної частини. Те ж саме відбувається і в Луганській області. Після того як ми звільнили більшу частину Харківської області і зайнялися Луганською областю, у них не вистачає військ для того, щоб вибудувати лінію оборони навіть від Сватового до Кремінної. Максимум, що вони можуть в тому районі – це зібрати якісь гарнізони і утримувати тільки ці міста”, – повідомив експерт.

За словами Світана, зараз українські військові збирають резерви в Луганській області. Найближчим часом ЗСУ підуть далі. Більш того, в планах у захисників України є ще й прорив у бік Бердянська, Мелітополя або Маріуполя:

“Це все планомірний рух, адже саме так наступ і відбувається: спочатку йде наступ, потім освоєння звільнених територій і накопичення резервів. Наступний крок – знову наступ. Проривів більше ніж на два танкових переходи (близько 100 кілометрів) не відбувається. Навіть краще один танковий перехід, адже другий вже небезпечний – можна просто не встигнути підтягнути тили і потрапити в якийсь котел. Найближчим часом, я думаю, буде завдано основного удару в районі Запорізького фронту (від Запоріжжя до Донецька). Це може бути в Ореховому, Гуляйполі або Вугледарі. Там буде здійснений прорив у бік або Мелітополя, або Бердянська, або Маріуполя. Все буде залежати від завдань, поставлених Генштабом. Найоптимальніший варіант – це вихід на Мелітополь”.

Водночас Володимир Фесенко політолог зазначає, що Російські ракетні атаки по українських ТЕС — це нова тактика та новий фронт війни проти України. Причому вже здійснюють повторні атаки для повного руйнування окремих енергетичних об’єктів .

Російська армія не може перемогти Збройні сили України на полях військових битв, тому в Кремлі вирішили використати терористичні методи та цілеспрямовані атаки по критично важливих об’єктах енергетичної інфраструктури України.

Вони хочуть знеструмити та заморозити найбільші міста України і тим самим послабити оборонний потенціал нашої країни та зламати волю українців до спротиву.

За різними даними, планували зробити це пізніше, під час опалювального сезону, на початку зими або напередодні, щоб ефект був сильнішим. Але через ситуацію з кримським мостом довелося поквапитися.

Тому ми маємо час у взаємодії з нашими міжнародними партнерами відпрацювати засоби та методи протидії цій терористичній тактиці Путіна.

Насамперед йдеться про зміцнення нашої системи ППО навколо великих міст та критично важливих об’єктів інфраструктури (і не лише енергетичної), а також ресурсної підтримки для швидкого відновлення зруйнованих об’єктів інфраструктури. Поза всяким сумнівом, буде і наша військова відповідь по російських цілеях у прифронтовій зоні.

Війну проти інфраструктури путінська Росія починає не лише проти України, а й у гібридній формі проти Заходу, про що свідчать диверсії та кібератаки проти окремих інфраструктурних об’єктів у ЄС та США. І це ще один дуже сильний аргумент для необхідності жорсткіших дій Заходу проти Росії як країни-агресора.