російські загарбники неабияк бояться наступу українських сил, тож стягнули під Бахмут всі можливі військові підрозділи і будують лінію оборони.

Про це повідомив речник Східного угруповання військ Збройних сил України Сергій Череватий в ефірі інформаційного телемарафону.

“Останні місяці, особливо останні тижні, вони (окупанти) надзвичайно агресивні. Це мета їх основних зусиль. Там залучені всі можливі підрозділи, в тому числі, так званого “ПВК Вагнер”, який намагається позиціонувати себе як окрема певна сила”, – сказав він.

Водночас за його словами, ціною неймовірних зусиль українські воїни утримують наші позиції.

Череватий зазначив, що зазвичай оборонні рубежі – це військова таємниця, проте окупанти знімають і відкрито показують зведені споруди. Це свідчить про те, що вони бояться та намагаються налякати ЗСУ.

“Здавалось, вони мають наступати тому, що вони сказали, що це вже їхні території. Але в той же час вони будують лінію оборони в середині цих територій, які вже нібито їхні, для оборони. Що показує наскільки вони бояться Збройних сил України”, – вважає речник.

Як встановили аналітики ISW раніше, тяжкі бої тривають у Бахмуті. Окупанти мають якесь нездорове тяжіння до цього міста. Вони намагаються показати свою “міць” та “силу” й захопити місто. Їм це ніяк не вдається, тому вони імітують успіхи на цьому напрямку, продовжуючи штурмувати Донеччину.

У той же час варто зазначити американський Інститут вивчення війни повідомляє, що Збройні Сили України ведуть наступ в районі населених пунктів Кремінна та Сватове. 

Факт наступу ЗСУ підтверджують і самі росіяни. Вони повідомляють, що ЗСУ зосередили сили для удару по позиціях окупантів на північ від м.Кремінна. Українці атакують у безпосередній близькості до лінії оборони, визнають загарбники

Напередодні ввечері комбат Російського легіону “Фоміч” повідомив, що очікують наступу кількох БТГр одночасно на широкій ділянці фронту з виходом на трасу Кремінна – Сватове.

Інтернет-ресурси окупантів істерично повідомляють про готовність ЗСУ наступати найближчим часом в районі населених пунктів Червонопопівка та Житловка. Два батальойони ЗСУ, підсилені танковою ротою, обходитимуть Кремінну з півночі. В плануванні та реалізації цього замислу, за даними російських окупантів, беруть участь офіцери країн НАТО.

На ділянці Сватово – Кремінна російські військові встановлюють танкові загородження, щоб бронетехніка ЗСУ не змогла подолати оборонний рубіж окупантів.

Зазначимо, що російські загарбники будують на Луганщині так звану “лінію Вагнера”. Ця система фортифікаційних споруд більше схожа на якусь пародію, аніж на справжню лінію оборони.

Про це в одному з інтерв’ю розповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ та льотчик-інструктор Роман Світан. Він зазначив, що це лише чергова робота росіян задля картинки та медійних кадрів.

Військовий експерт наголосив, що лінії оборони виконуються зовсім не так. Окрім того, росіяни могли хоча б для прикладу подивитися, на систему захисту, яку побудували українські військові.

Це більше медійна картинка. Найімовірніше, вона потрібна Прігожину для виконання якихось завдань, – зауважив Світан.

Так, “кухар Путіна” Євгєній Прігожин може використовувати “лінію Вагнера” суто для піару в Росії, щоб займати якісь політичні горизонти.