Стало відомо, що в Білорусь прибув літак зі 130 бійцями російської приватної компанії “Ліга”.

Зазначається, що вони тренуються разом з білорусами, яким доставили українську військову форму – “піксель” ЗСУ.

Про це повідомляють оперативне угруповання військ “Волинь” та угруповання сил і засобів оборони Києва.

Вони заявили, що ворожі ДРГ можуть бути застосовані на території Волинської, Рівненської, Житомирської та Київської областей. І що Білорусь тим часом активно поширює повідомлення про загрози з боку України та про те, що наша держава нібито може спробувати повалити режим Лукашенка.

Тож таким чином можуть створюватися умови для звинувачення України у штучній дестабілізації обстановки, вважають в угрупованні військ.

“Одним з приводів може бути інсценовані білоруськими спеціальними службами, збройними силами РФ та приватними військовими компаніями РФ (у формі ЗСУ) збройні провокації вздовж білорусько-українського кордону, диверсії на власних військових та цивільних об’єктах на території Білорусі, а також терор місцевого населення, яке мешкає у прикордонних населених пунктах Брестської та Гомельської областей. Одночасно не виключається проведення диверсій на об’єктах критичної інфраструктури України, в тому числі на Рівненській та Чорнобильській АЕС”, – йдеться у повідомленні.

До того ж, підкреслюють, що на це вказує ряд ознак:

по-перше, до Мінська з РФ прибув літак зі 130 представниками приватної військової компанії “Лига” з особистою зброєю БК;

по-друге, білоруському охоронному підприємству “ГардСервіс” доставили форму ЗСУ (“піксель”);

по-третє, інструктори “Ліги” проводять з підрозділами “ГардСервісу” тренування з штурмових дій в умовах міста та “зачистки” будівель.

“Виходячи з зазначеного, можна стверджувати про суттєве зростання потенційних воєнних загроз з боку Білорусі та створення передумов резонансних інцидентів в смузі відповідальності угруповань наших військ”, – підсумували в угрупованні.

Зазначимо, що як повідомляв військовий експерт Олег Жданов, частина мобілізованих новобранців російської армії може проходити вишкіл на території білорусі, але формування там боєздатних підрозділів малоймовірне.

Перебування певного контингенту новобранців російської армії в Білорусі він називає можливим, але загрозу від них для північних кордонів України вважає нереалістичною.

“Просто відправити 50–70 тисяч до білорусі — це можна, але чим їх озброювати? Везти туди озброєння? Це буде проблематично”, — сказав експерт.

У росії зараз загалом будуть великі проблеми зі зняттям зі збереження військової техніки та зброї для постачання її до військових підрозділів, а сподіватися на допомогу білоруського диктатора не варто.

“Лукашенко не дасть жодного автомата. Він армію свою роззброювати не буде, а запаси свої він уже віддає. Навряд чи там залишилося достатньо для озброєння 50–70 тисяч мобілізованих в РФ”, — сказав Жданов.

Додається, що Лукашенко впевнено сидітиме у своєму президентському палаці лише до того часу, поки його армія озброєна і віддана йому.

“Роззброївши армію, він залишиться без свого головного щита, який допомагає йому утримувати владу”, — додав він.

Втім до всього варто наголосити, що Україну не повинно турбувати, чи оголосить невизнаний президент Білорусі Олександр Лукашенко мобілізацію у себе в країні. Більш важливим питанням є можливість відправки білоруських військ в Україну.

Таку думку висловив публіцист Андрій Піонтковський

За його словами, Лукашенко навряд чи наважиться відправляти армію Білорусі на війну проти України. Піонтковський зазначив, що невизнаний білоруський президент до останнього уникатиме прямої конфронтації білоруських військ зі Збройними силами України. Ба більше, Лукашенко знає, що абсолютна більшість військових проти війни РФ з Україною.

“Особисто я вважаю, що не відправить, ба більше – він “петлятиме” до останнього. У Лукашенка є хороша соціологія, за останніми даними, понад 80% білоруських військових проти війни Росії в Україні”, – сказав публіцист.

Також Піонтковський вважає, що Лукашенко, ймовірно, спробує “вийти сухим із води”. Зокрема, він вичікуватиме кінця російського диктатора Володимира Путіна, а потім ще може проголосити себе головним борцем із Кремлем.