Треба розібратися, чому за шість годин російські війська дійшли до Каховки, окупували Херсон й українська армія зустрічала ворога вже в передмісті Миколаєва, заявив в інтерв’ю Дмитрові Гордону Роман Костенко, полковник СБУ, “кіборг”, народний депутат, який зараз обороняє Україну на півдні.

“Чому ворог так швидко взяв Херсон, ще треба розібратися. На деякі запитання я знаю відповіді, але не хочу в інтерв’ю про це говорити. Як за шість-сім годин росіяни зайшли до Каховки практично без бою? Як вони перейшли кримський перешийок? Питань дуже багато, ми розбиратимемося і точно знайдемо відповіді й надамо їх суспільству”, – наголосив нардеп.

Він наголосив, що протягом перших днів події розгорталися стрімко.

“Я дізнався, що на південь призначили генерала Дмитра Марченка (ми з ним разом і служили, і воювали в Донецькому аеропорту), одразу зателефонував йому, запитав, що відбувається. Він відповів: “Усе складно”. Я сказав, що приїду. Коли приїхав, ворог уже був безпосередньо в місті, і ми розуміли, що на Миколаїв чекає доля Херсона, а далі ворог піде на Одесу… І знаєте, можна дякувати кому завгодно – Марченку, голові облдержадміністрації Віталієві Кіму та всім, хто брав участь у захисті Миколаєва. Реально дивом врятували Миколаїв, закріпилися та зайняли оборону й відкинули ворога на 20 км і далі тримаємося”, – зазначив Костенко.

На його думку, зупинити просування російських військ допомогли відвага українських військових та удача.

“Постійно запитував себе, чому так сталося, що вони так швидко сюди дійшли? Цього не мало статися. За шість годин вони дійшли до Каховки, окупували Херсон, і ми зустрічали ворога вже в передмісті Миколаєва. Там є полігон, де я проходив стрільби.. На цьому полігоні ми знищили техніку противника, коли вони намагалися зайти в Миколаїв. Російські танки вже були біля аеродрому. Те, що їх так відкинули, – це і майстерність військових, і хоробрість українських військових, і військова удача”, – зазначив Костенко.

Зазначимо, що Військове командування координує дії українських партизан, дії з ними злагоджені та мають результат.
Про це у телеефірі загальнонаціонального телемарафону повідомила керівник об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк.

«У нас у всіх загальна координація, ми всі прагнемо визволити Україну від ворога. Мета у нас єдина, а способи досягання її такі, що ми розуміємось навіть на відстані, навіть за умови виключення будь-якої системи зв’язку. Ми маємо з ними координацію, маємо розуміння, наші дії злагоджені і результат є», – сказала речниця.

Також російські війська намагаються перенести свої склади боєприпасів подалі від лінії вогню, однак українські бійці знищують і скупчення техніки, і паливно-мастильні матеріали ворога.

«Так, у нас є така інформація, що вони вишукують такі місця, щоб їх розташувати десь подалі, але я зауважу, що ми вражаємо не тільки склади боєприпасів, але й скупчення техніки. Тому відвести і перевезти їм також немає чим. Крім того, склади паливно-мастильних матеріалів у них теж палають досить яскраво, тому часто і нема чим заправити, нема чим перевезти», – зазначила Гуменюк.

Гуменюк також додала, що Кількість російських десантних кораблів в акваторії Чорного моря збільшилася до чотирьох, вони перебувають далі від досяжності українських засобів ураження, ближче до тимчасово окупованого Криму.

«Станом на сьогоднішній ранок десантних кораблів побільшало, їх вже чотири, але тим не менш, кораблі тримаються у ракетнобезпечній акваторії,.. щоб наші засоби ураження не могли їх досягнути. Вони відтісняються ближче до тимчасово окупованого Криму і звідти ведуть своє спостереження», – сказала Гуменюк.

Коментуючи передислокацію кораблів рф з Севастополя до Новоросійська, речниця зауважила, що спостерігається рух сил ворожого флоту.

«Але що саме за цим криється, ми ще дорозвідуємо, вивчаємо, тому що це може бути як приховування від засобів нашого ураження, так і маневрування для підготовки якогось свого маневру або бойового наступу. Тому ми відстежуємо, контролюємо», – запевнила Гуменюк.