ЗСУ під час контрнаступу пробили оборону окупантів на півдні.

Через це лінія фронту посунулася вглиб окупованих територій на кілька кілометрів.

Про це йдеться в звіті розвідки Міноборони Великої Британії.

Як зазначає розвідка, ЗСУ під час контрнаступу на півдні місцями відсунули лінію фронту на деяку відстань, використовуючи відносно слабко укріплену російську оборону.

У міноборони Британії прогнозують, що Росія скоріш за все спробує закрити прогалини у своїй лінії оборони, використовуючи заздалегідь зібрані мобільні резервні підрозділи, ймовірно за участю представників Східного угруповання військ.

До того ж на півдні України воюють  мобілізовані з ОРДЛО і кадировці.

На Херсонщині триває контрнаступ Збройних сил України. Наші військовослужбовці потроху відбивають окуповані території та відсувають окупантів вже далі до кордону. Про це розповів військовослужбовець і депутат Херсонської облради Сергій Хлань.

Він зазначає, що від початку контрнаступу ЗСУ вже мають певні успіхи. Зокрема українські військові витіснили окупантів із ділянки фронту, яка була однією з найукріпленіших в області.

«Як би вони не вихвалялися своїми укріпленнями, але українська армія потроху їх звідти вибиває. Не скажу, що це легко відбувається, проте є певні успіхи. Нині твердо можна говорити: як би вони не укріплювалися, це їм не допоможе. Між іншим, ділянка фронту, з якої окупанти відступили 29 серпня, була однією з найукріпленіших в області», – розповів Хлань.

Депутат також заявив, що є окремі ділянки фронту, де на передніх позиціях зосереджені мобілізовані з ОРДЛО і кадировці. Тому не слід недооцінювати ворога.

«Є ділянки, де на передніх позиціях зосереджені як так звані «мобіки» з «Л/ДНР», так і «кадировці» (зокрема, поблизу Снігурівки) або військовослужбовці Збройних сил Росії. Не можна стверджувати, що когось із них більше чи менше. І їх не слід недооцінювати», – зауважив Хлань.

Разом з тим за прогнозами депутата, якщо наступальна операція і надалі просуватиметься таким активним темпом, то вересень стане вирішальним у битві за Херсонщину.

«Важко прогнозувати. Адже останніх пів року перебуваємо на майже незмінних позиціях. Тому все залежатиме від інтенсивності наступальних дій. Якщо темп буде високим, то, гадаю, вересень стане вирішальним у битві за Херсонщину. Є великі сподівання на деокупацію Херсону і частини населених пунктів», – додав Хлань.

Крім того ЗСУ можуть розвинути прорив оборони ворога на Херсонщині в перемогу. А до настання холодів цілком можливий масштабний контрнаступ українських військ.

Про це повідомив військовий експерт Олег Жданов в ефірі телемарафону.

“Ми можемо розвинути успіх цього прориву до масштабів ліквідації цього угрупування. Як виглядатиме ліквідація – втеча через Дніпро уплав, через мости пішки, але без техніки, або вони здадуться, або загинуть під нашим вогнем – це вже обирати російським військам. Шанс розвинути успіх у перемогу на цьому напрямку в нас є”, – наголосив експерт.

Жданов додав, що в ЗСУ є шанс розпочати масштабний контрнаступ до початку холодів, тобто восени.

“Я думаю, що ленд-ліз все ж стартує. Зараз уже відбувається підготовка суден, які повезуть сюди зброю. А раз морських шляхом, значить партії будуть дуже великими. І до настання холодів ми цілком можемо розпочати масштабний контрнаступ”, – розповів він.

Військовий експерт вважає, що можливо, українським військам буде достатньо здійснити наступ на якомусь одному ключовому оперативному напрямку для того, щоб посипалася вся оборона окупантів.

Водночас Жданов заявив, що не варто недооцінювати ворога, оскільки РФ зібрала на Херсонському напрямку достатньо серйозне та найбільш боєздатне угрупування військ у кількості близько 25 тис. осіб. Агресор перекинув туди всі десантні підрозділи, які сьогодні перебувають на території України.